Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Gone girl cred ca l-am vazut anul trecut daca nu ma insel,mi-l recomandase nepoata'mea.Mi-a spus atunci ca filmul a facuto sa se gandeasca la mine...ca par asa psihopata ca tipa sau ca e genul meu de film,sincer nu am mai indraznit sa intreb...ma temeam de raspuns.Eu as manca thriller pe paine sau si fara paine...ce-mi vine in minte e Taken in Istambul,Now do you see me 2,Mechanic 2,Snowden,Don't breathe,Anonymous-Hacker,Inferno si o comedie Nine Lifes.

    Miki am incercat si cu Fn si tot nu merge.Si cu ocazia asta am descoperit ca toate cele 4 taste nu merg(cele de pe langa).E batranel saracul meu laptop si obosit la maxim:(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana m- am liniștit. Practic am un fel de sindrom de hiperstimulare. 
Doctora zicea sa trecem la treaba ca o sa fac gemeni.  :))))) De atatia ani nu reusesc sa fac unul, acum fac gemeni.:))))
Ma roade chestia cu vascularizatia din peretele uterului.  Sper ca e doar vascularizatie si nu se ascunde vreun fibrom sau leziune.  Nu am mai vazut niciodata la eco o zonă a uterului asa inrosita, erau multe puncte roșii.
 In seara asta imi fac vaccinul. Acum sunt la fel cu abdomenul umflat si tot asa fel de fel de dureri, dar macar stiu de la ce sunt.
Dea, chiar ca ar trebui sa ne faca cateva punctii dupa o stimulare.  Nu cred ca gasesc sa imi faca punctie de revelion. :)))) Cred ca asa am avut si la ovulatia trecuta multi foliculi in dezvoltare. De atunci au inceput si nu m-au lasat durerile si am ajuns la urmatoarea ovulatie. Cat pe- aci sa ratez ovulatia daca nu ma duceam la eco.
La fiv nu găseau atatia foliculi ca acum. 
Mimi mersi, e activitate ca la stimulare. Dar avem gigei leneși. Noi o sa profităm mai ales că petrecem in doi revelionul. [:)]
E f bun AMHul. A scazut f putin într-un an, nu stiu daca de la vit D. Nu ne superi, stai linistită. Eu am 0,03 si aveam 8 foliculi ieri, ca urmare a fiv-ul ui trecut. Altfel am vreo 5. Deci ai AMH sa te tina multi ani de-acum încolo.
Ana felicitări! Si iti tin pumnii sa auzi inimioara data viitoare.  [flo2]
Dea la telefon vad ca te-au descurcat fetele.
La computer, pe tastatura, ai un buton pe care scrie print screen, undeva sus in dreapta. Apesi      "print screen" ,apoi trebuie sa dai "paste" intr-un program, Paint sau Word sau alt program.
Deci practic cand apesi butonul "print screen" e ca si cum dai "coppy" la ceva. Apoi trebuie musai "paste" in word de exemplu si salvezi de acolo ca jpg.
Paste (lipire) este o comanda care apare pe clic dreapta in word, paint si in multe programe, sau daca iti e mai simplu pui doar cursorul unde vrei imaginea si apeși concomitent tastele "Ctr" si "V"
Nu stiu daca te-am ajutat dar am incercat. :)))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka [flo2] trebuie sa fie bine, Marushelu [flo2] cred ca daca era cv de rau se vd la eco,tu apucate de treaba poate cine stie chiar o sa iasă gemeni [:)] Ultimul film pe care l-am vz a fost acum vreo 2saptsi se numea How to plan an orgy in a small town [:-)))] si un film pe care l-am vz acum cv timp dar care ma impresionat f tare se cheamă Coal miner's daughter,un film vechi dar f frumos. Fetelor [flo2] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea mulțumesc de articolul despre toridă . ...f interesant...i l-am trimis si mamei mele si unor prietene pe care le stiu in cauză 

Dana mda....e chiar f cald aici 20 grade azi, plin in jurul nostru de portocale lămâie . ...chiar am cules azi din pom de pe marginea străzii dar încă nu sunt f dulci.....f frumos a fost si la Benidor , chiar ca un mini Dubai . ..chiar nu stiam ca e asa frumos...momentan suntem prin Valencia si am vazut un parc perfect pt copii Guliver ...deci sa va imagianti un Guliver urias întins pe jos.....dar cam cât  un strand . ..Si plin de topogane ...pana si suvitele de păr erau topogane. 

  Fetelor e cald si bine aici dar mai mult pt faptul ca forțăm noi un pic sa fie bine....daca ar fi sa ma gândesc mereu ce frumos mi-am imaginat eu in octombrie ca vor fi sărbătorile când încă eram însărcinată as cădea in depresie ... nici măcar la cele de anul viitor nu ma gândesc . ...acum am hotărât sa traiesc pt prezent....oricum din ianuarie începem încet proiectul, mail uri, analize si calcule....planuri de viitor....acum sunt zen ....

   Referitor la filme....hmmm....eu sunt o MARE amatoare de filme si sotul la fel . ..recunosc mănânc drame pe pâine si desene animate dar ma uit la orice gen daca e bun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yu hu! Mi-am facut vaccinul - rapelul la Varilrix.  L-am facut in mana, subcutanat. Mi-am sprijinit mana de o masa ca sa adun mai multa carne la un loc, a fost super simplu.

Tot ma doare burta ca la menstruatie, am intepaturi in uter si langa ombilic si usoara greața. Probabil de la de la durere am si greața. As fi jurat ca sunt însărcinată daca nu vedeam pe monitor aseara ca nu e nimic in uter.

Peste vreo luna pot sa fac transferul si sa raman. De-aia nu ramaneam ca nu eram vaccinata. Acum e sigura treaba.

[:-)))]

Pe vaccin scrie ca nu trebuie sa ramai vreo trei luni dar doctora a zis ca merge dupa o luna.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...