Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

   Eu cica ma chinui sa fac un tort de post si un chec cu ciuperci tot de post.Checul inca e hot si nu-mi dau seama daca e copt...daca il lasam 20min cum scrie in reteta sigur era crud(eu l-am lasat 1h in cuptor).Daca iese bun va pun reteta...daca e un fiasco il papa cateii [:-)))] .

   La capitolul accidente,am alunecat din pod...noroc ca m-am prins la timp de streang(ala e balustrada de sustinere) si mi-am sucit doar soldul.Soata a crezut ca am draci si de aia am aruncat laditele dupa care ma urcasem [batcap] ...deci pot muri ca vor descoperi dupa cateva zile.Mai imi spune ca daca aveam ceva la bord aveam mai multa precizie [alcool] .Cam atat de pe frontul de vest:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor. Va citesc din umbra in fiecare zi si ma bucur sau ma intristez la fiecare mesaj al vostru.

Deuta, ai grija de tine.

Dana, stai cuminte si o sa fie bine.

Eu nu fac curatenie, face mama si nici mancare. Mama si soacra ma rasfata in acest an. 

Vroiam sa fac un cozonac, macar, dar starile de rau nu ma lasa.

Avem acum aprox 11 sapt. Am fost la consult, bebe e bine si crestem. Sper sa imi treaca starile de rau si sa reusesc sa ies din casa. 

Spor in toate si Craciunul sa ne aduca liniste sufleteasca si multe cadouri. Va pup cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea  [:-)))] !!! Se uita lumea cidat la mine in RATB.... rad de nebuna ! Ești super tare!!! ... eu acum un an am căzut in beci . :))) 

Am fost sa caut cadou soțului, ca a fost cuminte in acest an si vine moșul la el ... am plecat fără ideie si ma întorc tot asa ... mai încerc maine shoping! Dar pentru început ii zic sa ii scrie lui Moșu' , ca sa stiu dupa ce plec maine ! :))) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am o prietena care a facut FET cu blasto. Azi a facut beta, in ziua 10 de la transfer, si a iesit 17 si progesteronul 5. Beta este mica, dar eu cred in ea. Imi amintesc ca am citit pe aici de reusite cu beta mic. Are sens sa o incurajez? Ea este pesimista si se asteapta sa scada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Are sens Riki sa o incurajezi,e totusi o valoare pozitiva...cam mica,dar importanta e evolutia ei.Iar progesteronul ala sa il suplimenteze,e f mic.

   Checul a iesit ok,nici wow,nici fiasco.Reteta e chec-vegan-cu-ciuperci,dar eu am pus apa putin calduta pt a stimula drojdia si l-am lasat putin la cald inainte de a-l baga in cuptor vreo 15min(puteam sa-l las mai mult,cam 30-40min).Si alta chestie,la 200grade daca il coaceti e prea putin 20min,mie abia dupa 1h s-a rumenit deasupra si parca mai mergea lasat 10min.Nu am pus morcov,am inlocuit cu 2cepe rosii rumenite putin in uleiul din reteta.Mai este o reteta pe net cu 5oua si marar,aia au incercato prietene de ale mele si au zis ca sunt superok.

    Deci spuneti ca va trage o sarcina cazatura mea...sa va auda D-zeu!Dar de cate ori am cazut in viata mea fatam ca o iepuroaica...unul dupa altul [:-)))] .Si cred ca nu sunt singura care a cazut in ultima vreme,parca Ana sau Corinka au tras o tranta de curand...asa ca ne vom gravidi in pereche:)))

    Miki,sarcina la termen si fara greturi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ana eu nu ma pricep f bn la citit analizele dar fetele sigur stiu ce vb,curaj,fa un test,gândește-te ca o sa fie ultimul negativ care o sa il vz. deci fetelor beta 146 7z de la transfer si progesteron 29ng. E ok zic eu nu??

 

Felicitari Dana!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...