Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Noiembrie 2016 - capitolul 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

La mulți ani in Noul An! Credeam ca nu mai intra nimeni aici. Puiul11, si noi facem botezul pe 15 ian. si ne uitam cu groaza la starea vremii. Noua ar trebui sa ne vina bunicii de la distanta mare si suntem îngrijorați daca vor putea sa vina sau nu. Si noi cu pregătiri desi nu facem ceva mare, mai restrâns, dar tot e de alergat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor am revenit si eu [:)]  [flo2]

 Baietelul meu a venit pe lume in 9 Noiembrie la 40+4 dupa trei zile de dureri si apoi am ajuns la cezariana. Dar nu-mi pare rau, chiar a fost foarte usor si pot spune ca nici nu simt ca am nascut. Bebe a avut 2.730 si 48 cm acum avem doua luni si 4.500 si 57 cm. Crestem crestem incet [il]  [il]  [il]

Anca si noi avem botezul tot in 15 si la fel ca tine ma uit cu frica la meteo [fri]  [fri]

Dar se zice ca bebelusii nu se imbolnavesc la botez. Sa dea Dzeu sa fie asa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hallo, 

la noi a fost frumos la botez, dar putin cam stresant pt mine, majoritatea pregatirilor le-am facut eu. Acum au trecut toate si ne-am si linistit. Bebelina mea inca nu are un program, manca cateodata si din ora in ora, altadata la 3-4 ore. Noaptea doarme bine, bea putin si doarme 3 ore. Dimineata doar ii schimb pampersul care este doar de jumate. 

Restul fetelor cum va merge?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Acum am vazut mesajele voastre, nu stiu de ce nu m-a anuntat aplicatia asta. Si noi am scapat de  botez, a fost f frig, dar si frumos. Ne chinuim cu mancatul acum, am avut un episod diareic si micutul s-a cam dereglat cu mancatul. Voi cum mai sunteti? Ma bucur sa aud vesti de la voi, puiul 11, astrid si otilia. Poate ne mai scriu si celelalte mamici, daca nu, macar noi sa mai schimbam cate o vorbă doua. Va pupam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiul11 si al meu povesteste pe limba lui si se joacă cu jucăriile agățate, in plus si-a descoperit manutele pe care le baga non stop in gura si evident ca baleste peste tot :)). Va pupam, sa ne spuneti cum a decurs controlul. Noi suntem in cautare de un alt pediatru, caci cea pe care am avut-o nu e prea implicata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...