Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Premergatorul - intre DA si NU


Premergatorul - DA SAU NU?  

9 membri au votat

  1. 1. Mamici de bebelusi - ce aveti de spus despre premergatoare?

    • Da - bebe are premergator si il foloseste cu placere
      0
    • Nu am acest obiect pentru bebelus si nu intentionez sa cumpar.
      8
    • Voi oferi in viitor un premergator bebelusului meu,
      1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Pediatra a a spus ca pot folosi premergatorul ptr Alex dupa ce vad ca se ridica singura si sta pe picioare, in mod sigur dupa 8luni. Si asa am facut, l-am folosit cu succes. 

N-am avut nici un fel de probleme cu mersul, calcatul etc. A mers singura, fara premergator, exact in ziua in care a implinit 1an. 

Edit. ajustati premergatorul la inaltimea lui bebe. Normal ca va merge pe varfuri daca nu ajunge cu picioarele pe pamant. Trebuie sa calce cu toata talpa. 

Se poate rasturna cu orice, nu numai cu premergatorul. Am vazut copil care s-a rasturnat cu tricicleta. 

Si noi am folosit cu succes premergatorul, ne-am asigurat ca nu sint covorase si alte obstacole in care sa se inpotmoleasca si cu asta basta. Baza era lata, nici vorba sa se rastoarne si desigur era supravegheat. Am folosit si carutul ala pus de Fleur cu succes.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am folosit cu succes premergatorul, ne-am asigurat ca nu sint covorase si alte obstacole in care sa se inpotmoleasca si cu asta basta. Baza era lata, nici vorba sa se rastoarne si desigur era supravegheat. Am folosit si carutul ala pus de Fleur cu succes.

Si noi!!!!N-am avut nicio problema!!!

 

Daca stau si ma gindesc ,premergatorul a fost cadou d ela mama mea,cred ca unul dintre putinele cadouri pe care a apucat sa le faca.

 

Cred ca depinde de...habar n-am de ce depinde de fapt ,sondaje,cine comanda sondajele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...