Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

Piscotel, i-am spus ca ginecologul meu (din Debretin) mi-a dat Clexane (de 0,6) din prima zi de cm, in conditiile in care am inceput stimularea in ziua 3 si n-a zis ca nu e ok. Doar in privinta dozei e de alta parere.

Oricum, ea pare sa vada in Clexane mai mult o protectie impotriva bombardarii cu hormoni, care pot cauza coagulare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Parca inclin sa merg pe mana ginecologului. La urma urmei, el stie mai bine cat de tare ma "bombardeaza" cu hormoni. Zilele urmatoare trebuie sa imi vina ciclul si voi face o programare pentru consultatie intre zilele 19-23. Vreau sa fac si niste analize saptamana viitoare.

Multumesc pentru incurajare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Piscotel? Ti-am zis eu ca noi o sa incepem deodata :) mie mi-ar placea chiar deodata....sa stam impreuna acolo in sala de asteptare....

   Fetelor e firesc sa am dubii legate de transfer...in sensul ca am 2 embrioni, un blasto si o morula...dar pe mine parca ma inspaimanta un pic ideea de sarcina gemelara....nu stiu....poate ma credeti paranoica sau....dar chiar nici una dintre voi nu ati gandit ca mine? In sansul ca e mai riscanta o sarcina gemelara, ca fiind 2 poate unul pateste ceva si il afecteaza si pe cel sanatos....eu nu stiu dar nu indraznesc sa zic nimanui ce ma framanta sa nu ma condamne lumea....poate sunt eu naiva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, dupa cum se prezinta lucrurile, avem toate sansele sa facem impreuna :))))

In ceea ce priveste riscul unei sarcini gemelare, iti impartasesc temerile. Eu ma gandesc sa fac FET cu un singur embrion, desi eu am embrioni de ziua 2...O sa-l intreb si pe PK ce parere are, dar eu asta imi doresc. Bine, eu am si temeri referitoare la dezghetul lor, ai mei fiind mai fragili (cred eu) decat cei aflati in stadiul de blastocist.

Sper sa decurga totul bine pentru amandoua :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore confirm ca sarcina gemelară e cu risc dublu-triplu ... din punctul meu de vedere cel puțin. Am ajuns la 6 luni si mi s-a scurtat mult colul. Eu ma simt bine fizic ... dar eco arată altfel ... peste 2 saptamâni încep sa fac Injecții pentru matura a plămânilor la băieți ... ma pregătesc pentru orice ... pana una alta am Interdicție la mai tot ... rămân cumințică la pat! 

 

Eu mai am 2 blasto congelati pe o paleta sunt si de ziua 6 ... si ma tot gândesc la ei, ca peste ceva timp o sa vreau sa ii iau acasă, dar separat . Oare mai rezista unul la alt inghet ?!

Pupici si va țin puminii pentru Et fetelor !  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti!

Sarcina gemelara e grea dar frumoasa. Exista riscul ca un pinguin sa se prinda si cel care nu se prinde sa il afecteze si pe cel bun dar pana la urma trebuie sa acceptam ca desi noi facem tot ceea ce e omeneste posibil, numai Dumnezeu hotaraste cum va fi totul. Noi ca oameni putem influenta lucrurile pana la un punct, dupa care nu mai e in mainile noastre. 

 

Vera sper sa ajungi cu bine la termen sau macar la 34 de saptamani, stai cat mai mult in pat, la orizontala, sa elimini presiunea asupra colului. Incearca sa fii cat mai zen, desi e greu, bea cata apa poti si eventual magneziu. Eu am fost si pe doza de 900mg cand am avut dureri de uter pe la 24 de saptamani. Nu stiu daca tu mai iei sau nu, dar eu am in meniu pana la sfarsitul sarcinii si progesteron seara, vaginal, 200mg.

 

Noi avem 33s+3 zile, 2kg pe bucata motan, colul 3,6cm inchis. Sper sa ne ajute Dumnezeu in continuare sa ajungem cat mai aproape sau chiar la termenul cezarienei, pe 20 februarie desi nu imi pot imagina cat de mult mai pot creste in burta desi nu am luat decat 4,5kg pana acum. 

 

De Sorinake stiti ceva? 

Motisor, daca ne citesti sa stii ca sunt cu sufletul alaturi de tine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...