Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

 

 

Mulțumesc Velvet...doamne ajuta sa fie ok și la tine [flo2] Dana mai ai pete?

deocamdata nu dar am avut putina sângerare cu o zi înainte de eco,f putin fără dureri.nu sh dc,probabil ca unde sunt 2 nu sh [batcap]

Velvet important e ca tu sa fii bn,o sa il faci tu cand esti pregătită .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și eu am mai avut dar nu chiar sânge rosu e ceva maroniu.Am fost la urgente în bv la maternitate și am stat o zi și o noapte internata.Sarcina e ok la fel și colul e chiar ciudat.Am vb cu mai multi medici au zis ca e suficient și progesteronul care îl iau mi-au făcut 3 no spa injectabil și azi a fost ok.Poate totuși este și de la celalalt embrion care sa tot eliminat.

Sa vedem de acum ce va fi.Au zis sa stau linistita mai mult la pat și ca e posibil sa mai am episoade de genul.

E greu și cu sarcinile astea dar ne va ajuta D-zeu sa le ducem la capat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumim Dea [flo2]

Kyty si eu am progesteron suficient,mie doc mi-a Sp doar sa nu fac innohepul vreo 2 zile si sa stau liniștita acasa,la eco totul sa vz bn,fără probleme deci nu sh ce sa zic,e f greu dar nah mergem înainte,poate dupa 12 sapt nu o sa mai avem probleme de genul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, multumesc. Nu intentionez sa emotionez pe nimeni ci doar sa dau mai departe din putina mea experienta. Dumnezeu sau viata, cum va este mai usor sa credeti, m-a invatat cateva lucruri foartd importante. In primul rand incrancenarea nu mi-a adus niciodata nimic decat frustrare. Cand am ales sa imi accept limitele si sa las restul in mainile Domnului mi s-au intamplat lucruri minunate. Am invatat sa imi iert neputintele si ma iubesc pe mine asa cum sunt, sa imi iubesc corpul si sufletul si sa am grija de ele. 

Am invatat sa am incredere in corpul meu, in mine si in Dumnezeu. Am invatat ca esti ceea ce gandesti, ca un gand frumos ti se intoarce inzecit atunci cand ai nevoie, ca o vorba buna nu costa nimic si nu face rau nimanui... nu va inchipuiti ca sunt vreo sfanta care a atins nirvana, nici pomeneala, sunt un om ca toti oamenii, cu nervi, cu griji, cu ganduri...doar ca atunci cand imi dau seama ca deviez de la echilibru, ma opresc un minut, inchid ochii si ma imbratisez in gand, zambesc si eventual imi dau si un bobarnac asa, de incurajare. 

Nu va pierdeti niciodata sperantele, nu renuntati la vise, dar faceti totul cu zambetul pe buze si cu convingerea ca o sa reusiti. E greu, dar nu e imposibil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, kyty, eu am avut sangerari si rosii cu cheaguri, si maro, pana la 12 saptamani din doua motive: un hematom sub unul dintre copilasi si un polip cervical aparut din cauza tonelor de hormoni. Am fost urmarita ecografic la fiecare 2 saptamani toata sarcina, mi-au modificat doza de clexane si au eliminat aspenterul, am bagat doze de cal de magneziu si am stat mult la orizontala. Sex nici poveste toata sarcina, sport nici atat, doar plimbari medii si scurte. Menajati-va cat puteti si credeti-ma pe cuvant, nu va vor manca paduchii daca nu faceti curat ca inainte si nici sotul nu va muri de foame daca nu se gateste in fiecare zi. Cand treceti de perioada critica e alta mancare de peste... Fiti mimoze si lasati lumea din jur sa sufle kila de pene undeva :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...