Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

Velvet, nu pot sa imi imaginez prin ce treci, pot doar sa fac comparatie cu lucruri asemanatoare prin care am trecut si eu la un moment dat, dar te rog...nu te lasa prada tristetii. Renunta la a te gandi la motivele pt care te doare si insira motivele pt care trebuie sa fii fericita si sa recunoscatoare: viata, sanatatea ta si a celor dragi, faptul ca poti vedea, merge, mirosi, gusta, vorbi, pt pisicuta care e bine acum, pt prieteni, pt soare, si cate si mai cate... te rog eu frumos, zambeste... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, kyty, eu am avut sangerari si rosii cu cheaguri, si maro, pana la 12 saptamani din doua motive: un hematom sub unul dintre copilasi si un polip cervical aparut din cauza tonelor de hormoni. Am fost urmarita ecografic la fiecare 2 saptamani toata sarcina, mi-au modificat doza de clexane si au eliminat aspenterul, am bagat doze de cal de magneziu si am stat mult la orizontala. Sex nici poveste toata sarcina, sport nici atat, doar plimbari medii si scurte. Menajati-va cat puteti si credeti-ma pe cuvant, nu va vor manca paduchii daca nu faceti curat ca inainte si nici sotul nu va muri de foame daca nu se gateste in fiecare zi. Cand treceti de perioada critica e alta mancare de peste... Fiti mimoze si lasati lumea din jur sa sufle kila de pene undeva :)))))

Ariana la mine nu sa văzut nimic cel puțin deocamdată. Și am făcut 3 ecografe într-o săptămână. Ciudat este cu eu am aceste pete dimineata când ovulul care îl bag seara la ora 22 începe sa se scurgă. În restul zilei nu am probleme.M-am gândit ca o fi o reacție la ovul.Si cantitatea este mai mare din cauza ca se scurge și ovulul.Chuar este foarte ciudat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Ariana  [pup]  multumesc.da,viata mea merge mai departe de mult...dar sunt momente cand mai cad.pt ca de plans,nu-mi permit.nu prea am avut momente de eliberare.si am multe adunate in mine,de la tristete,cea mai usoara la o dezamagire crunta,pana la scarba...in fine,nu ma vede nimeni decat vesela si cea mai frumoasa  [clo] si,da,nu uit ce am in viata mea,doar ca singuratatea in f seara,mai doboara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! [flo2]

Dea, am fost la ECO astăzi sa vad cum stau si culmea am 7 foliculi fara stimulare :))) la stimulare am avut 6. Încep cu injectii vreo 2 sapt Pt ovule sa le eliberez pe cele bune, iar la cm următor incep din nou procedura, asta fiind la sfârșitul lunii. Imi spuneai ceva de vitamina e de când trebuie sa o iau Pt endometru dar nu mai rețin cum mi-ai spus, poate intri si ma lămurești! 

Nu i-am spus Dr ca iau lăptișor de matca, myo-sun, omega 3, crezi ca e vreo problema?  [smulgpar]

Cand ar trebui sa opresc lăptișorul si myo-sun? 

Multumesc  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am inteles ca și la sarcinile normale poți avea episoade de genul apoi noi cu fiv e și mai și. 12 saptamani trebuie sa avem grija de noi.Tu cat saptamani ai acum Dana?

 

 

Buna babutelor... Desi sunt cuminte nu am putut sa las mesajul tau fara sa spun si eu ceva... Provin din fiv cu evolutie buna si la 19 saptamani in 30 min s.a rupt apa si am pierdut ingerasul... Eu cred ca pana la finalul celor 9 luni trebuie sa ai grija si sa fii in alerta... Babutele mai vechi ma stiu ...am crezut ca daca am trecut de 12 sapt este totul normal... Ingerasul crestea si se misca pana in ultima clipa ... Aveti grija de voi pe toata perioada sarcinii ... [Grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna babutelor... Desi sunt cuminte nu am putut sa las mesajul tau fara sa spun si eu ceva... Provin din fiv cu evolutie buna si la 19 saptamani in 30 min s.a rupt apa si am pierdut ingerasul... Eu cred ca pana la finalul celor 9 luni trebuie sa ai grija si sa fii in alerta... Babutele mai vechi ma stiu ...am crezut ca daca am trecut de 12 sapt este totul normal... Ingerasul crestea si se misca pana in ultima clipa ... Aveti grija de voi pe toata perioada sarcinii ... [Grup]

Bineînțeles Moțisor ca trebuie sa avem grija de noi 9 luni.Eu vb ca primele 12 sapt sunt chiar cele mai nasoale.

Îmi pare rău că ți sa intamplat asa ceva.Nici nu vreau sa ma gândesc la lucruri de genul ca sigur o iau razna...voi avea grija toată sarcina de mine pentru ca numai noi știm prin ce am trecut sa ajungem aici.

Multumesc de sfat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...