Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

Pandalica felicitări pt băiețel si imi pare tare rau pt pierderea suferită,daca nu te deranjează sa vb despre asta ne Sp si cauza care a dus la pierderea sarcinii?Eu am gemeni si sunt cam speriata.

Kyty eu credeam ca tu ai dozat progesteronul de aia nu ti-am zis nimic de asta,ar fi bn sa vz cum stai cu progesteronul,poate nu asimilezi bn,cine stie.

fetelor [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce parere aveti despre un nivel de vitamina D la 30,5 ųg/L?

Interpretarea laboratorului este urmatoarea:

Deficit <20

Insuficient 20-29,99

Optim 30-100

Toxicitate posibila >100

Vad ca sunt la un nivel optim, insa la limita de jos, asta in conditiile in care iau vitamina D din iunie 2015. Am inceput initial sa iau vitamina D3 de 3000 iu pe saptamana (3x1000), luand asa timp de aproape o jumatate de an, apoi am luat vitamina D 4000 iu pe saptamana (2x2000) timp de un an, iar din decembrie anul trecut iau tot vitamina D 2000 iu pe zi. Deci dupa un an si jumatate de tratament, initial doze mai mici, insa de o luna si jumatate de luat zilnic, sunt la 30,5. E bine sau nu?

Maine sau poimaine primesc si rezultatul la AMH, sper sa nu am motive de suparare.

Am dozat si TSH si e 1,80 (acum 3 luni si jumatate era 1,56). In Ungaria imi iesise 2,7 in octombrie, insa medicul mi-au spus ca au alte limite de referinta si ca e ok. Rezultatul de azi imi confirma spusele lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pandalica, felicitari pentru micutul Matei! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii!!! Te rog sa imi ierti indiscretia (nu-mi raspunde daca nu poti), dar sunt curioasa cum de ai reusit sa infiezi un copil atat de micut. Mie mi s-a spus ca nici macar sa nu visez sub 2 ani, pentru ca nu prea exista copii foarte micuti care pot fi adoptati pentru ca dureaza cam 1.5-2 ani pana devin adoptabili. La grupa de varsta 2-3 ani cica se asteapta si 4-5 ani si abia la grupa 3-4 anisori pot sa sper, dar nu mai devreme de 2 ani.

Te rog sa nu ma intelegi gresit, sunt doar curioasa cum ai reusit si daca pot face si eu ceva pentru a infia mai repede. Oricum, ma bucur pentru voi, pentru ca v-ati gasit [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, cred ca valoarea e ok, mai ales daca continui cu o doza maricica. Eu aveam vara trecuta 34 si in ciuda faptului ca n-am intrerupt tratamentul, insa am micsorat doza de la 4000 UI la 2000 UI si o perioada scurta 1000 UI, in decembrie aveam o valoare de doar 24...

Creste greu valoarea, insa scade repede, mai ales acum, iarna [:)] Dupa FIV probabil ca nu vei avea voie sa iei mai mult de 2000 UI. Parca asta e doza maxim admisa pentru femeile insarcinate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, Corinka, am facut analiza vitaminei D tot prin mai-iunie 2015 si a crescut de la 7 la 29, facuta acum in decembrie. Probabil ca si tu ai avut mica valoarea in 2015. Eu am avut perioade in care am luat si cate 4000 UI/zi, dar in mare parte am luat cate 2000 UI/zi. Se pare ca intr-adevar creste greu. Poate la vara ar trebui sa stam mai mult la soare. Poate ar trebui iar cantitate mai mare oare ... nici nu stiu ... ma gandesc sa nu fie toxica pentru organism, luata timp indelungat.

Ai un TSH frumos si bafta cu AMH-ul. Mie mi-a dat endocrinoloaga pentru TSH-ul de 3.85, tot in decembrie facut, sa iau Euthyrox, pentru a-l scadea. 

Piscotel parca tie ti-a scazut de la sine nu? Eu nu am mai repetat analiza, ca cica nu scade asa repede, dar se pare ca la tine a scazut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...