Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

Dea, m-ai băgat in ceata total  [batcap]  deci sa renunț la lăptișor si myo-sun? Adevarul e ca beau cam de 2 sapt nu cred ca m-ar afecta fff tare.  Nu stiu sa îți spun cum se numesc ca sunt la munca pana deseara dar când ajung acasă îți scriu. Nu sunt pt calitatea ovocitelor ci dupa ce administrez 20 zile imi va elibera dupa stimulare doar ovocitele de calitate. Asta am înțeles de la doctor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Ella,tu faci cum vrei.Eu ti-am spus logica.Homeopatii recomanda cure intre 3-6luni ca sa obtii un rezultat si in cazul in care nu raspunzi la tratament dupa 6luni ti-l schimba...deci cu o floare nu se face primavara.

    Kyty,e bun progesteronul,minimul e de 15ng si au fost exceptii cu progesteroane sub 10ng si tot au dus sarcina la final.Important e sa nu sangerezi.Daca te bagi la odisei mai vechi,mai ales la cele de la fiv vei vedea ca 90% din fete au avut bejuleli-maroneli in primul trimestru.Sarcina la termen si fara peripetii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty,  eu am avut progesteronul 21,1 ng la prima dozare (z8 post transfer). Cehii si gineco de la noi, mi-au spus ca nu este nevoie sa suplimentez (am avut 800 mg utrogestan) cu agolutin asa cum ii intrebasem, dar m-am incapatanat si am facut zilnic injectiile cu agolutin pana la aproape 12 sapt. Cum ai avut si parca inca ai maroneli….ma gandesc ca ai ajuta cu progesteron injectabil….eu asa as face daca as fi in locul tau.  Nu sunt asa de dureroase injectiile, un pic mai greu este sa le procuri si sa gasesti pe cineva sa ti le faca zilnic. Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, Dea si Nikos! Merg așa pana la punctie si cum o vrea Dzeu a va fii! Poate am "noroc" sa fac ceva pt ovocite. O sa  opresc lăptișorul si myo-sun in ziua puncției. Iar vit e voi lua de la începutul lui feb. 

Mimi si eu iau Coenzima Q10 dar de la alta firma si la fel voi lua pana in ziua puncției, nu stiu daca e ok, îți spun cum voi lua eu. O sa ma mai informez sa vad daca pot lua si dupa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor am si eu nevoie de ajutor de la voi pentru ca am 0 experienta in luat vitamine si tocmai am achizitionat cate ceva si nu stiu exact daca este ok cum le iau , pe 26 am programare la dr si pana atunci as vrea sa nu intrerup.

La primul fiv am avut endometrul subtire si acum as vrea sa incerc pana la alte masuratori si analize sa il ajut cumva cu suplimente sau ceva natural .

Am luat vit E de la solgar 134mg/200ui si nu sunt sigura daca este cantitatea optima sau ar trebuii sa iau mai mult ca sa ajute endometrul si nici daca este ok sa iau a la long sau decat in anumite zile ale lunii.

Ceai de cretisoara beau dar nu zilnic , cam de 3 ori pe saptamana , coQ10 tot de la solgar de 30 mg zilnic, ac folic secom 800 mg zilnic .

Mi-am dozat vit d3 si este 14,2 deci am inceput sa iau si de-asta de 2200 ui zilnic si ieri am citit ca trebuie sa iau neaparat magneziu ca sa se asimileze :((((

Deja sunt disperata cu atatea suplimente si inca trebuie sa mai achizitionez , voi ati luat asa ceva? si daca da cum?  mai ales vit E as vrea sa stiu daca este ok luata zilnic sau doar cateva zile pe luna.

Multumesc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Mimi! O sa le iau pana la punctie iar dupa doar ce imi da doctorul! Am început târziu cu suplimentele ca nu știam de ele, dar acum ce o fi! Eu zic ca puțin si-au facut efectul cel puțin așa simt, chiar daca a fost perioada scurta! 

Care e părerea ta, sa le opresc din ziua in care incep injecțiile pt stimulare? Chiar m-am zăpăcit de cap cu ele si nu mai stiu cum e bine sau nu!

am citit undeva pt endometru sa iau maca de la innovatics 3 pastile pe zi din prima zi de stimulare pana in ziua puncției ca mi-ar ajuta endometru si ceai de crețișoara tot din prima zi de stimulare pana la test! Știi ceva despre? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...