Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

 

 

Fete dragi, voi cum reusiti sa va relaxati? Eu sunt ca un arici, mai mereu [batcap] Cand am putut sa fac FET, nu a putut PK. Când imi eliberez programul la munca, imi ies analizele proaste. Nu stiu cum sa mai fac sa iasa bine, dar gândurile astea ma epuizeaza [:-)))] Lunile urmatoare se anunta foarte aglomerate la munca si nu stiu cum sa ma mai strecor :((( Corinka, Velvet, fetele care ati luat bromocriptina, am o intrebare: voi ati experimentat intarzieri ale mentruatiei la inceputul tratamentului? Stiu ca prolactina marita poate dce la disparitia menstruatiei, dar refuz sa iau in considerare posibilitatea asta.

 

Piscotel

 

Eu ma relaxez cu baie lunga, muzica si pahar cu vin :)))

Si tigare electrica....stiu, este interzisa dar ma mint cu lichid fara nicotina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ramo ma lasa,ma ia.amareala...cam asta.cred ca bila e afectata.dar ziceam sa iau LIV asta si pt detoxifierea ficatului.
Sa sti ca ii foarte bun. Dar de ce iti era teama sa il iei? Te rog sa ma ierti da nu mai retin ce tratament iei... Atatea am tot luat eu si mai iau, tot citesc si.nu stiu ce sa mai iau...incat abia le retin pe ale mele. Dar am citit pe aici ca una dintre fete spunea ca nu este ok sa amestecam naturistele cu tratamentele pt fiv (sau infertilitate...nu mai retin. Trebuie sa caut) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, eu n-am avut probleme de la Bromocriptin. M-am uitat in aplicatia "Calendarul menstruatiei", iar in luna in care am inceput sa iau medicamentul (am inceput in ziua 22 a ciclului, asa s-a nimerit), ciclul a venit in ziua 33,  conditiile in care in doua luni anterioare venise in ziua 31. O luna mai tarziu a venit in ziua 29. Dar mai luam si Euhyrox, nu doar Bromocriptin, deci nu stiu cum m-a influentat fiecare.

E buna aplicatia, cel putin ca jurnal pentru cm, medicamente si istoric fiv! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, Dea spunea ca nu e bine sa le amestecam si cred ca are dreptate. Nu e de joaca nici cu naturistele astea. Eu mi-am luat ceai pentru echilibrarea tiroidei si nu l-am mai baut de teama sa nu-mi creasca tsh, aducandu-mi-l la un nivel normal, dar prea mare pentru fiv si sarcina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo, Dea spunea ca nu e bine sa le amestecam si cred ca are dreptate. Nu e de joaca nici cu naturistele astea. Eu mi-am luat ceai pentru echilibrarea tiroidei si nu l-am mai baut de teama sa nu-mi creasca tsh, aducandu-mi-l la un nivel normal, dar prea mare pentru fiv si sarcina.

 

Asa cred si eu.

Am tras o alergie in decembrie, chear inainte de revelion si abia acum imi revin.

Sincer pana in seara asta nu am facut legatura intre interactiunea dintre tratamente, am crezut ca nu imi suporta mie ficatul toate ceaiurile....picaturile si tincturile... oricum le.am intrerupt in 31.12.; mi.am facut revelionul toata buboasa si umflata. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo eu fug de naturiste de cand ma stiu.plantele sunt tot hormoni.trebuie sa stim pt ce si ce sunt.eu iau aspenter,taxofit,magneziu cu B 6 si vit D 8 picaturi in f zi. cat sa iau?o tableta de LIV pe zi?

 

Doua tablete am luat pe zi....in urma cu ceva ani...

 

La prunc I.am dat sub forma de sirop...parca 5 ml.

Lui I.am cam dat in vreo trei ani...in episoade diferite. Imi lua vara un fel de virus, se manifesta cu febra mare, scaune si voma.... dar aproape in fiecare vara... Iar dupa un episod ca acela il baga pediatrul pe Liv 52. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața fetele! [flo2]

Ramo, am citit mai sus ca ai facut injecțiile pe care mi le-a dat doctorul, spune-mi, te rog, pe lângă durerile de cap, si-au facut efectul? Adică ai reușit sa ai ovocite bune? Probabil am înțeles eu greșit de la Dr si farmacista, tot stresată de calitatea ovocitelor sunt si încerc sa fac tot posibilul măcar unul sa fie bun. Ana, mulțumesc, [flo2] o sa mai caut azi la alta farmacie sa vad poate găsesc fara rețeta daca nu îți scriu. Cum te mai simți? Esti bine? Si spune-mi te rog cum le-ai administrat, ca am înțeles ca te poti umfla de la ele daca nu-s administrate corect? Am aceasi valoare la NK ca si tine, 17%.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...