Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

 

 

Buna dimineața fetele! [flo2] Ramo, am citit mai sus ca ai facut injecțiile pe care mi le-a dat doctorul, spune-mi, te rog, pe lângă durerile de cap, si-au facut efectul? Adică ai reușit sa ai ovocite bune? Probabil am înțeles eu greșit de la Dr si farmacista, tot stresată de calitatea ovocitelor sunt si încerc sa fac tot posibilul măcar unul sa fie bun. Ana, mulțumesc, [flo2] o sa mai caut azi la alta farmacie sa vad poate găsesc fara rețeta daca nu îți scriu. Cum te mai simți? Esti bine? Si spune-mi te rog cum le-ai administrat, ca am înțeles ca te poti umfla de la ele daca nu-s administrate corect? Am aceasi valoare la NK ca si tine, 17%.

 

Ella,

 

Respectiva substanta, din cate mi.a spus medicul si am citit, este pentru ati "adormi" ovarele. Un fel de anticonceptional.

Logica este ca sunt odihnite si cand incepi stimularea ar trebui sa dea randamente maxime.

Am avut doar dureri de cap. Nu am facut decat 14 zile, dupa care am inceput stimularea cu hormon si o zi faceam una nu G.

Eu am intrerupt protocolul deoarece nu.am raspuns bine la protocol.

Nu stiu din ce motive... Ideea este ca nu mi.au produs nr mare de foliculi ovarele si nici nu cresteau in diametru.

 

Legat de calitatea ovocitelor ay scris fetele, am intrebat si eu medicul, este un.medicament destul de scup si greu de procurat. Ovoenergen.

Eu nu am luat, a spus medicul sa incercam un nou Fiv , iar daca nu raspund sau n o fi sa fie bine vedem ce mai facem pe parcurs.

 

Succes si gandeste pozitiv. 

 

Pup  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ella, Respectiva substanta, din cate mi.a spus medicul si am citit, este pentru ati "adormi" ovarele. Un fel de anticonceptional. Logica este ca sunt odihnite si cand incepi stimularea ar trebui sa dea randamente maxime. Am avut doar dureri de cap. Nu am facut decat 10 zile, dupa care am inceput stimularea cu hormon si o zi faceam doar hormon si  una faceam hormon + G. Eu am intrerupt protocolul deoarece nu.am raspuns bine la protocol. Nu stiu din ce motive... Ideea este ca nu mi.au produs nr mare de foliculi ovarele si nici nu cresteau in diametru. Legat de calitatea ovocitelor ay scris fetele, am intrebat si eu medicul, este un.medicament destul de scup si greu de procurat. Ovoenergen. Eu nu am luat, a spus medicul sa incercam un nou Fiv , iar daca nu raspund sau n o fi sa fie bine vedem ce mai facem pe parcurs. Succes si gandeste pozitiv. Pup [flo2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Ramo  [flor]  da știam de Ovoenergen dar timpul a fost prea scurt ca sa fac tratamentul cu el ca imi expira analizele acum in Februarie si sunt prin program de la stat si nu-mi primit acum sa repet iar analizele plus ca si AMH-ul e in scădere si imi era teama ca nu-mi mai aproba. Eu la Fiv din Noiembrie am răspuns slab la tratament, ovarul drept imi era blocat nu am avut foliculi iar de pe

stangul a scos 6 ovocite care s-au fertilizat dar au murit pana in ziua 3. Acum sper sa imi iasă mai bine, nu-mi doresc decât unul si perfect sa fie! Sa vad daca reușesc cu ce am luat pana acum, o luna de tratament adică vitamine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Prednisonul sau Medrolul se ia dimineata pana in ora 10 neaparat dupa micul dejun pt ca te va durea stomacul de la el.Eu iau doza unica,adica tot gramajul de dimineata,dar mai sunt fete care il inpart in 2prize si atunci se ia dimi pana in 10 si dupa amiaza pana in ora 16.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, Dea! Deci pot începe cu o pastiluță, e ok? Iar mărirea o fac cu câte jumătate in fiecare zi? Scuza-ma dar chiar nu stiu cum sa le iau [batcap]

citeam undeva ca înainte de transfer 10mg iar dupa 15 mg? Sunt atâtea variante de administrare ca nu stiu care ar fii cea corecta. Ma gândesc ca la fiecare e altfel si Dr meu nu vrea sa imi dea măcar respectam o schema si imi era mai ușor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Fetelor....pe mine m-a intristat atat de tare mesajul lui Motisor incat nu mai am chiaf de nimic....eram atat de bucuroasa pt ea cand a anuntat ca a reusit si pana pe la 12 sapt am urmarit-o, dar nici prin gand nu mi-a trecut ca se poate intampla asta....inca sarcinile gemelare e intradevar mai mare riscul dar aic8 nu credeam....sper ca timpul sa vindece cat mai repede durerea desi e f dificil imaginandu-mi ce e in sufletul ei....

    Am facut prostia sa citesc mai multe despre riscurile sarcinilor gemelare si f rau am facut...e mai bine sa nu citesti nimic! Ac am o teama si mai mare si tot incerc sa ma motivez citind reusitele altor fete cu gemeni dar tot nu ma prea motiveaza deoarece eu cum observ sunt mai ghinionista de fel....cum trec saptamanile si se apropie data de FET sunt tot mai reticienta si parca as da inapoi....mi-e atat de ciuda pe mine ca nu pot sa fiu mai optimista si mai entuziasmata, asa cum eram cand am inceput FIV in iulie... [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...