Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

Fetelor eu maine sunt in z3 a ciclului si trebuie sa imi fac analizele hormonale puteti sa imi spuneti si mie va rog daca in afara de progesteron,estradiol ,LH si FSH trebuiesc facute neaparat in z3 si tsh , Prolactina,TSH, T3, FT3, T4, FT4 ,Testosteron liber ,DHEAS ,Insulina .

Eu nu am asigurare si urmeaza sa imi fac un abonament la medlife dar mai dureaza ceva si nu mai prind z3 daca nu ar trebui neaparat in Z3 ar fi incluse majoritatea in abonament si m-ar mai salva si pe mine ca am platit deja o gramada pe analize

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel, ai posibilitatea de a introduce durata manual sau poti lasa aplicatia sa o estimeze in functie de durata ciclurilor anterioare. In momentul in care iti vine ciclul bifezi "azi mi-a venit" si se modifica data inceperii. Mie mi se pare utila pentru ca poti nota diverse lucruri (pastile luate, simptome, poti completa in note si diverse rezultate la analize etc.). Mai folosesc o aplicatie, Medisafe, am descarcat-o inainte de fiv pentru ca aveam prea multe medicamente de luat si mi-era teama sa nu uit de ele. Si in acea aplicatie iti poti tine evidenta medicamentelor luate, a rezultatelor de la analize si a programarilor la medici, iar aplicatia te si notifica daca o programezi (sa nu uiti sa iti iei medicamentele, sa nu uiti de programarea la medic etc.) si poti introduce si alte persoane carora le poti tine evidenta medicamentelor luate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit rezultatul la homocisteina 10,19. Fetele credeți ca diferă laboratoarele la rezultate? La Synevo mi-a ieșit in luna 08.2016 - 16,2 ideal era pana in 12. Acum am repetat-o la Bioclinica si mi-a dat rezultatul de mai sus. Am impresia ca la Bioclinica ieși perfect fara nicio problema fata de synevo unde esti plin de probleme. :))) ați întâmpinat vreuna așa ceva? Oare sa repet la alta clinica? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, multumesc mult. Cred ca nimerisem aseara o aplicatie cu mai putine informatii (sunt destule asemenea aplicatii, habar nu aveam). In seara asta am descarcat alta, care imi place, e foarte amuzanta. Are pana si optiunea "sunt insarcinata!" (Doamne, ce bine suna [:-)))] ). Asta mi-a placut cel mai mult [soricel] O sa caut si aplicatia Medisafe [flo2] 

Ramo, m-ai facut sa rad [:-)))] Imi si imaginez fata lui PK când citeste email-ul cu întrebarea legata de [alcool]  :)))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Doamne Piscotel,l-ai intrebat asta pe PK?!Eu nu sunt bautoare de ceva anume,dar daca servesc un pahar il iau si daca am tratamente de luat,inclusiv antibiotice.

     La metode de relax in sezonul asta sau mai bine zis metode de a nu o lua pe aratura:caut o melodie ceva mai lirica dar dansanta(gen Dernier dance,Cancao du mar,Hello,etc) si dau muzica mai tare si ma maimutaresc in fata oglinzii si repet pana starea mea se schimba...eu ador si muzica sarbeasca si asta ma binedispune si daca nu ma maimutaresc.La relaxat fizic: o baie fierbinte cu multa sare si putina aroma de lavanda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Dea, draga, cum sa il intreb asa ceva? :)))))))))))) Ai reusit sa ma ma faci sa rad din tot sufletul [:-)))]  [:-)))] Glumeam, evident [:)] Incercam sa-mi imaginez fata lui, care e destul de serioasa in general :))) Mie imi place iarna vinul fiert, dar daca nu sunt sigura de interactiunea dintre medicamente si alcool, prefer sa ma abtin. Dar da, aseara ar fi mers un pic, eram destul de amarata :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...