Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

 

 

Ramo [flo2] la mine a scazut drastic AMH ul.la 31 de ani aveam 2,85,la 33 -0.90.s-a mirat si dr meu ca inca eram tanara.deci acum e cam 0,cu siguranta. va pup.
Velvet Mi-am repetat AMH ul, pt intalnirea din 01.02. Am primit o noua lista cu analize de facut printre care si asta. Astazi am primi rezultatul: 1.07 [fal] Anul trecut prin mai era 0.88.... Analize facute la Medlife (acolo le fac pt ca acolo merg pt FIV, + ca am o asigurare medicala la ei) Nu am luat nimic tratament decat picaturi din mladite de zmeur si branca ursului. Nu am luat mult ca am facut alergie la ele. Acum iau cred ca de vreo 2 sapt acid folic, dar analiza am facut.o in 16.01... nu cred ca are vreo legatura. Eu nu mai inteleg nimic cu AMH ul asta ....

 

Vorba lui Dea...ne stresam si aruncam banuti pe analize, dar daca aceasta a fost cerinta medicului am mai repetat un set de analize.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetelor [flo2] nu prea am mai postat dar v-am citit,de 2-3 zile ma simt ca si cum sunt la începutul unei răcelii si in afara de asta m-am simțit foarte obosita  [batcap] azi in afara de o durere îngrozitoare de cap ma simt mai bn.

va pup [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anduta, nu te pot ajuta... Mai am ceva drum de parcurs pana ajung in stadiul acesta [:)] Poate fetele gravidute te pot ajuta, stiu ca s-a mai discutat subiectul.

Dar asta m-a facut sa-mi amintesc ca si eu voiam sa va intreb ceva legat de Clexane. Am o cutie in casa din noiembrie, când am incercat FIV-ul. Stiu ca pe cutie scrie sa nu se pastreze la frigider, ci la temperatura camerei, dar pana la 25 de grade. La mine in casa sunt 25 de grade, uneori poate si mai mult. Oare mai sunt bune seringile sau ar fi mai intelept sa cumpar o cutie nou când fac FET? Ma gândesc ca poate tot din cauza caldurii s-au "stafidit" si pastilele de Ubiquinol (si nici n-am mai luat [batcap] , dupa ce am cheltuit peste 1000 lei pe tratamentul pentru o luna si un pic...degeaba) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anduta, eu iau clexane gratuit. Imediat după ce am avut testul pozitiv, am mers la hematolog si mi-a dat rețetă si scrisoare medicală pt medicul de familie sa poata sa imi elibereze urmatoarele retete. Am inteles ca poate si ginecologul sa iti dea reteta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup.

 

Piscotel eu mi-am facut clexane ul chiar daca a trecut vara peste el.a fost oki.

 

Ramo felicitari pt AMH!  [flo2] cu siguranta nu e cazul meu,ca AMH ul sa fi crescut.si oricum,pe mine nu ma mai intereseaza.doar ovulatia si endometrul.tare mi-e ca pierd si trenul asta.ultimul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...