Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 139


Recommended Posts

    Anduta,clexane gratuit ori se ia cu reteta de la hemato ori cu reteta de la medicul de familie(pe baza scrisorii medicale de la hemato).Ca sa beneficiezi gratuit ambii trebuie sa bifeze GRAVIDA ,daca bifeaza asigurat/coasigurat nu beneficiezi decat de reducere nu de gratuitate.Daca medicul de familie te pune pe drumuri la casa de sanatate schimbi medicul...asta e treaba lui sa schimbe statutul,nu trebuie ca sa te deplasezi tu.

    Injectiile care le tineti in frigi sunt ok,important e sa nu inghete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ramo felicitari pt AMH! [flo2] cu siguranta nu e cazul meu,ca AMH ul sa fi crescut.si oricum,pe mine nu ma mai intereseaza.doar ovulatia si endometrul.tare mi-e ca pierd si trenul asta.ultimul...

Si eu sunt una dintre "fericitele" cu "AMH crescut". Dar AMH nu creste. Cand sunt valori diferite, in crestere, inseamna ca unul dintre rezultate nu corespunde realitatii. Altfel nu-mi explic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragi aspirante la bebe, 

 

Va scriu sa va impartasesc experienta mea pana in prezent si incercarile mele de a ramane insarcinata. Am 33 de ani, iar de 10 ani locuies in Anglia mai precis in Londra. In 2012, am fost diagnosticata cu boala Graves in Romania, iar in 2013 m-am operat si am extirpat tiroida. M-am ingrasat f mult dupa operatie iar mentruatia a inceput sa fie foarte neregulata. Am mers la doctori si mi-au spus ca am aspect al ovarelor polichistice. Din 2014 umblu pe la doctori aici in Anglia in incercarea de a ramane insarcinata iar pana acum nu s-a intamplat. Pe parcurs mi-au descoperit, aspect la ovarelor polichistice, rezistenta la insulina, trompe infundate, in anul 2016, Decembrie 10 am avut embriotransfer la clinica Guys de aici care a fost nereusit. Ulterior am mers in Romania unde am facut analize genetice, trombofilie, imunologie si mi-au iesit cateva nereguli: Trombofilie: Mutatia Factor II G20210A- pozitiv genotip heterozigot, Mutatia Factor XIII pozitiv genotip heterozigot, Mutatia PAI-1 pozitiv genotip heterozigot, Mutatia MTHFR A1298C- pozitiv genotip heterozigot, Mutatia Fibrinogen -455 G>A-pozitiv genotip heterozigot. Pe langa asta Limfocitele T  au iesit peste valorile normale, ANA la fel. Am fost la doctor in Anglia care mi-a spus ca niciuna dintre aceste analize nu au influentat nidatia si ca cel mai probabil fiv-ul nu a reusit din cauza embrionului care a prins bule de aer. Asta in conditiile in care embriologii mi-au spus ca a fost calitate A. Endometrul a fost la 8.7 grosime, progesteronul a fost la valori normale, totul a fost normal insa totusi implantarea nu s-a produs. Ce ma sfatuiti sa fac, intrucat am inceput procedeul pentru implantarea embrionului inghetat. Va multumesc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo, felicitari pentru AMH [:)] Când incepi stimularea? Scuze daca ai spus pe undeva si nu am retinut eu. Stiu ca urma sa ajungi curând in Bucuresti. Bafta multa!! [flo2]

 

Piscotel

 

Pe 1.02. merg la Buc.

Dar nu stiu daca incep. Sa vad ce zice de analize. Spunea ca daca totul este ok cu analizele putem incepe. Dar nu stiu daca totul este ok. 

Am ceva analize care nu au iesit bine. 

post-157378-39192_thumb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo, felicitari pentru AMH [:)] Când incepi stimularea? Scuze daca ai spus pe undeva si nu am retinut eu. Stiu ca urma sa ajungi curând in Bucuresti. Bafta multa!! [flo2]

 

Multumesc. Dar nu stiu ce sa spun.

Ma cam ingrijoreaza faza cu AMH ul.

A fost facut la acelasi laborator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...