Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cu motiv important Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 986
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am incercat si eu acum vreo 3 -4 ani sa sar coarda insa e greu tare...sa vad pe unde o am poate reiau,am citit si eu ca e o metdoa foarte buna de slabit.

 

Ma doare capul,vremea s-a schimbat,de ieri a inceput sa ploua cu ghiata,e un alunecus afara de nu te incumeti sa faci citiva pasi in siguranta.Si ceata!!

 

Deci astazi stam cumintei acasa si cred ca desfacem bradul.Sper sa ma lase durerea de cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt noul capitol Anda  [flo2]

 

si multumesc pt raspuns Xio, am sa incerc sapt asta sa-mi fac si un program de sarit coarda. Am citit ca e bine sa sari 1min si unul pauza (in care poti lucra la aparate), 15min de sarit. O sa incerc asa pt inceput...

 

de azi inapoi la serviciu si deci spinning in programul de pranz. Pauza maine, spinning miercuri si vineri coarda + exercitii spate, brate, abdo.

sper sa ma tin de program; pt mom ma simt extrem de motivata

 

o sapt buna si in miscare va doresc  [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseară am alergat pe banda, 8 km, și nu stiu ce s-a întâmplat, lipsa exercițiului bănuiesc, am făcut niște bășici la picioare... Aveam șosete obișnuite, cred că va trebui sa mi iau de alergat ..... Alți bani, altă distracție... Că aș fi alergat mai mult, dar mă ardeau respectivele, ultimii 2 km abia mai calcam. Eh, în fine, vreau sa merg la un cross de 14 km așa că vă trebui sa fiu in forma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda ,eu am pantof de drumetie,insa eu nu alerg.Am vazut alergatorii cu Asics prin padure...deci poate nu trebuie sa faci nicio investitie.

 

Cu sosetele,,,unde ai facut basicute?

 

Da sunt sosete pentru alergat/nordic walking,care au o banda elastica ce fixeaza soseta pe picior si am vaztu si sosete care nu au cusaturi in zona degetelor.De aste avreau sa-mi achizitionez si eu .

 

Cele mai bune pentru cica sunt sosetele din sintetic.Asta am desiperit-o nu d eforate mult timp...eu am sosete din bumbac de nordic walking si da...am piciorul transpirat cind termin runda.

 

La noi e o vreme tare ciudata,ieri a nins ,astazi ploua,urmeaza uragan si apoi vine iar gerul cel mare.

 

Miine as fi putut nordui...sa vad cum stam cu ploaia,ieri am vazut ca drumul meu e acoperit cu zapada apoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda2  [:)] , si eu sunt de parere ca poti alega cu papucii Asisc normali. Depinde in ce perioada e cross-ul (sa nu ploua prea mult si sa fie alunecos). As face investitia in papuci de trail daca m-as antrena prin paduri si daca as participa la curse de genul (1x/luna macar); altfel nu.

Si eu folosesc sosete de alergat, sintetice si sunt super ok. Am doar o pereche din bumbac, o folosesc doar iarna. Ultimele achizitii le-am facut la decathlon si ma declar f multumita.

 

La pranz am spinning-uit. Greu dupa vacanta, simteam ca mi-e rau fizic dar m-am fortat pana la sfarsit. Acum sunt bucuroasa, nu regret efortul.

Poate vineri sar coarda si fac ceva aparate. Daca merg la restaurant la pranz... sper sa alerg pe banda acasa, sa recuperez.

Altfel sunt mandra de mine [:-)))] , continui sa fiu decenta cu mancatul. Mai ales seara. Sper sa se miste negativ cantarul in viitorul apropiat  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...