Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cu motiv important Cap 2


Recommended Posts

De timp tin cont si eu...ca atunci consider ca am facut...performanta cind strabat intr-o perioada mai mica de timp aceasi distanta!!! [:D]

 

Lea.voiam sa te intreb,traseele de nordic walking sunt pe suprafete drepte ,ma rog cu denivelari usoare,sau sunt asa peste dealuri ca si traseele de drumetie?

 

Eu fac nordic pe traseu de drumetie,nu am urmat niciodata un traseu de nordic walking,insa cumva mi s-a intiparit adinc in creier ce spuneai tu(de fapt colegul tau)ca nordic walking inseamna undeva la 7-8 km intr.o ora....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 986
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi am ajuns la alergat! Și ce bine este! Am inceput cu încălzire, alergare țopăită (cu genunchii la piept, la fund, în lateral..etc), apoi alergare ușoară, apoi viteze, apoi m-am accidentat ușor :(( m-a săgetat un mușchi așa că m-am oprit la vreo 4, apoi iar alergare ușoară să își revină mușchiul. Acum e totul perfect, că am mai făcut și puțin streching :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha! E normal să doară toate, zic eu, că și pe mine mă dor și daca aduc de la piața chestii mai grele. Cred că e vorba de încheieturi/mobilitate, nu neapărat de condiția fizică , de exercițiile astea simple uit mereu! Am avut surpriza sa constat că nu mai pot da capul pe spate :)) că nu mai vrea "balamaua" :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...