Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pentru dependentii de Facebook


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu de câteva date est vorba, ci despre formarea, completarea unui profil, în timp, FB e de lungă durată, dai likeuri, dai share, în fct de care, probabil, se face un profil , cel mai probabil de consum.pana și eu îmi fac o impresie despre cineva pe baza profilului , a tipului de poze postate, a ceea ce urmărește și tot așa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu de câteva date est vorba, ci despre formarea, completarea unui profil, în timp, FB e de lungă durată, dai likeuri, dai share, în fct de care, probabil, se face un profil , cel mai probabil de consum.pana și eu îmi fac o impresie despre cineva pe baza profilului , a tipului de poze postate, a ceea ce urmărește și tot așa...

 

Dar depinde de fiecare cit vrea sa dezvaluie despre propria-i persoana. FB nu te obliga la nimic. Cu profilul meu ar da toti faliment, am dezvaluit mai mult aici pe forum decit oriunde in alta parte  pe internet.

 

Peste tot se culeg date despre noi, inclusiv la shopping, prin loyalty point cards de exemplu, nu ne putem ascunde, dar trebuie sa fim atenti pe cit se poate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar depinde de fiecare cit vrea sa dezvaluie despre propria-i persoana. FB nu te obliga la nimic. Cu profilul meu ar da toti faliment, am dezvaluit mai mult aici pe forum decit oriunde in alta parte pe internet. Peste tot se culeg date despre noi, inclusiv la shopping, prin loyalty point cards de exemplu, nu ne putem ascunde, dar trebuie sa fim atenti pe cit se poate.

 

Nu e chiar așa, eu am înțeles din articol că ei afla mai mult decât dezvăluie un utilizator, prin accesarea pozelor din telefon chiar dacă nu sunt puse pe FB, prin identificarea persoanelor din pozele altora, prin mai multe tertipuri, în special prin faptul că le dai practic acordul să acceseze tot ce ai accesat tu pe laptop sau telefon. Sau poate am înțeles eu aiurea, dar parcă așa scrie nenea acela în articol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În caz că intri pe FB de pe telefon. Și ce, crezi că e o persoană care se uită? :)) Intra intr-un program și realizează un pofil, just in case e nevoie vreodată de informații despre tine. 

Mai bine citiți articolul, omul ăla chiar a stat și a citit terms and conditions și ce policy mai sunt pe acolo... Eu una nu citesc niciodată astea, recunosc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti senzatia ca vine persoana X sa citeasca ceva la Nshpe milioane de mesaje zilnice va inselati. 

Tine de profile.... orice informatie oricat de mica este catalogabila. Informatiile care se repeta pot sa reprezinte un interes. Un interes da un profil. Un profil poate genera un profit.

 

PROFIT!

 

Asta e tot ce se urmareste. Nu e nimeni de la CIA KGB MI6 etc.... doar se sorteaza informatiile folosite cu o anumita succesiune si se organizeaza pentru obtinerea de profile care pot fi folosite in obtinerea de profit potential.

 

Restul sunt povesti nemuritoare, dorinte naturale de senzational, soc, whau, sa vezi ....samd

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...