Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Amenajare restaurant


Recommended Posts

Nu prea se incadreaza subiectul aici, dar n-am avut alta idee mai buna. Am de amenajat un mic restaurant cu terasa. Este pt o zona turistica destul de ieftinuta, nimic de fitze, multi englezi, inclusiv familii cu copii. Meniu obisnuit, interntional, fara o tema anume.

 

Am niste idei, evident, dar gusturile sunt f diferite. M-am uitat pe pinterest, dar mi-ar placea niste opinii de la voi.

 

Poate puteti sa-mi aratati poze cu restaurantele voastre favorite. Ce si cum v-ar placea sa fie restaurantul pe care sa-l frecventati in vacanta? Presupunand ca e mancarea buna, evident:))), cum v-ar placea sa fie amenajat?

 

Mie imi plac astea, de exemplu:

post-11840-0-14672400-1484220949_thumb.jpg

post-11840-0-45013900-1484220968_thumb.jpg

post-11840-0-81806700-1484220992.jpg

post-11840-0-51470100-1484221002_thumb.jpg

post-11840-0-89863800-1484221018_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru familiile cu copii, varianta cu scaune inalte nu e prea potrivita. Si nici pentru adultii trecuti de o anumita varsta... sau greutate. As merge pe varianta cu scaune clasice, e cea mai comoda. Scaune cu spatar, nu fara - dupa o zi de plimbareala cred ca multi isi doresc sa se relaxeze.

 

Mese de doua persoane, dar si de 4-6 sau posibilitate de alipire usoara a meselor in cazul famiilor sau grupurilor numeroase.

 

Mie personal nu-mi plac restaurantele/terasele cu mesele asa de apropiate ca in unele din pozele puse de tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fite sau fara,mie imi place sa am scaune confortabile si spatiu intr.un restaurant.

 

Scaunele fara spatar nu intra in aceasta categorie pentru mine,desi recunosc ca-mi place incaperea din imaginea a treia.

 

Imi place stilul din toate imaginile,cu specificatia ce am facut-o anterior,comoditate si spatiu.

 

Spun de spatiu ,pentru ca mi s.a intimplat de multe ori,in dorinta avida de a cistiga cit mai multi,proprietari de restaurante sa inghesuie clientii pur si simplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima imagine si ultima sint cele clasice pentru familii cu copii , mai ales pentru englezii care uneori vin in vacanta in grupuri . Asa cum ai spus nu e ceva de fite .

Nici mie nu imi plac mesele apropiate unde pare ca nu poti sa respiri din cauza vecinilor, sau daca nimeresti langa o familie cu copii care misuna peste tot iti iei farfuria si pleci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...