Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Astăzi vreau sa plagiez …. pastila de limbă!


marius

Recommended Posts

        Nu sunt un literat. Nu mă laud cu vre-un bagaj cultural nici măcar mediu dacă cineva ar putea să cuantifice sub o formă sau alta aşa ceva. Astfel încât pot spune ca un personaj din “Toate pânzele sus!” că ştiu atât cât este necesar. Dar cu toate acestea acum am senzaţia că sunt anacronic. Spun asta azi, pentru că fiind la mijloc o aniversare (Eminescu), mă simt prins ca într-o menghină între prostia şi incultura ce se extinde ca o caracatiţă in jurul meu, social discutând, zgârâindu-mi ochii mai rău ca ghearele unei pisici şi ideile îmbinate în opera eminesciană.          
           Cel mai probabil nimănui nu o să-i pese şi uite aşa, omul de mâine se va scufunda din ce în ce mai adânc în mocirla prostiei, a inculturii, fără măcar să ajungă să mai realizeze despre statutul lui deplorabil.          
          Pentru azi mă declar trist. Si mi-aş dori sa fiu un plagiator …. Al cuiva care are o emisiune pe DIGI 24 – Pastila de limbă. Măcar pentru o zi. Pentru ziua de azi.
          Bună seara România!

post-124994-0-84469900-1484497767_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

        

           Cel mai probabil nimănui nu o să-i pese şi uite aşa, omul de mâine se va scufunda din ce în ce mai adânc în mocirla prostiei, a inculturii, fără măcar să ajungă să mai realizeze despre statutul lui deplorabil.          

          

Este necesara si "masa de manevra".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost Ziua Culturii Nationale.

In multe muzee si diverse alte locuri au avut loc manifestari variate.

Din pacate, uneori prezenta publicului a fost scazuta.

 

Si tot din pacate ieri, Muzeul National al Literaturii Romane, ce trebuia sa inaugureze noul sediu din strada Nicolae Cretulescu, a fost nevoit sa amane din cauza conditiilor meteo nefavorabile si unor mici defectiuni la sistemul de iincalzire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...