Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce e casnicia? - definitii si interpretari


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Casnicia, pentru mine e modul de a ne imparti dragostea, de a ne construi un loc in care siguranta, dragostea, intelegerea si respectul primeaza. Un loc unde eu pot fi eu insami,  unde sotul meu poate fi el insusi, iar copiii pot fi ei insisi.

 

Alegerea de a ne continua viata impreuna ne-a deschis o poarta catre o aventura plina de lucruri frumoase, dar si mai putin frumoase. Cand te casatoresti ti se spune ca trebuie sa-i fi alaturi partenerului la bine si la greu, si cand esti super indragostit si totul e frumos, e normal ca vrei sa-i fii alaturi oricand. Numai ca incercarile vietii te surprind de cele mai multe ori. 

Pentru noi incercarile nu au fost atat de grele, incat sa nu putem sau sa vrem sa trecem peste ele, a fost nevoie de vointa, prioritare si bineinteles dragoste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cetate - asta era cuvantul pe care il cautam ieri. Ca sa pot perifraza o zicere din Ileana Vulpescu.

Casnicia e ca o cetate  in care partenerii se simt indipensabili unul altuia si de neinlocuit.

 

"In rest - mediocritate, minciuna si daca nu minciuna - tacere multa, posomorata si un permanent sentiment de esec."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...