Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti regrete?


Recommended Posts

As vrea sa stiu daca sunteti mutumite/multumiti de viata si de deciziile voastre? Regretati ceva? Daca ar fi sa dati timpul inapoi ati schimba ceva? Au existat puncte de rascruce in viata voastra cand ati ales o cale si-acum va doriti sa o fi luat pe celalalt drum? Eu de exemplu sunt multumita de viata mea, de alegerile mele, de realizarile mele. Si totusi a existat un moment de rascruce. Poate datorita alegerii mele de atunci viata mea este mai buna astazi si totusi mi-as dori sa stiu cum ar fi fost daca as fi ales cealalta cale. Mi-as dori sa fi putut alege in cunostinta de cauza. Am regrete si totusi nu stiu exact ce regret - probabil neputinta asupra cunoasterii viitorului ce ar fi putut exista dar pe care l-am ucis inca din faza conceptiei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca nu exista persoana care sa nu se intrebe : "daca as fii facut altfel, cum ar fii fost???"...la un moment dat, dar trebuie sa incerci sa iei cele mai bune decizii, cat se poate, si fara parere de rau. Eu acum am regrete, dar sper sa invat din tot, regretele sunt legate de mine, ca nu am fost altfel, dar sper ca Dumnezeu sa ma ajute sa o iau la aceasta rascruce pe drumul bun, ca sunt cam pierduta. zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miramar, si cum ramane cu 'vesnic nemultumita", daca esti multumita de viata ta?[:D][flo] Si eu am regrete. Regret un chiuretaj facut cand eram mai mica si mai proasta si regret ca nu am fost o fiica buna. Ambele sunt tardive si de imposibil de remediat. [url="http://community.webshots.com/user/ancawish"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, de 2 nopti, inainte de culcare, rememorand ziua trecuta, ma gandeam la tine [:D] ce mai faci, cum esti. Nu ai mai dat nici un semn. Si on topic...da, am si eu cateva regrete, ce tin direct de alegerile mele (si evident cateva ce tin de hotararile altora). Cred ca cine spune ca nu are nu stie ce spune, sau, ma rog, e bun de invidiat.[:D] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Privind retrospectiv, cu oarece detasare, realizez ca ar fi fost poate mai bine sa fac alte alegeri in trecut , ca poate cele pe care le-am facut s-au dovedit a nu fi cele mai bune, dar la sfarsitul zilei inteleg ca eu sunt acum produsul acelor si altor asemenea decizii luate pe parcursul vietii de pana acum. Regretele sunt sentimente, emotii inutile (ca si grijile pentru viitor de care nu reusim sa scapam ) care ne cramponeaza in trecut. Ce-a fost a fost. Mai important este ce este acum, prezentul este singurul timp in care putem actiona. Un lucru am invatat : mai bine sa faci o algere gresita decat sa nu faci niciuna. " You must be the change you want to see in the world" Gandhi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...