Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti regrete?


Recommended Posts

Coelho are niste reflectii pe aceasta tema care imi plac foarte mult. Ideea principala este ca, in viata, trebuie sa inchizi cicluri, sa lasi in urma momentele vietii din trecut, pt. ca trecutul a trecut. Viata nu se afla decat inainte. Ai o experienta, negativa sau pozitiva, inveti ceva din ea si gata. Repetarea insistenta a "filmului tau personal" nu iti va fi de niciun folos pt. sanatatea ta mintala si psihica. "De ce-urile" si "ce-ar fi fost daca?" iti fac mai mult rau decat bine. A te desprinde de trecut este un proces care se poate invata. Si da, am avut si eu regrete, dar am invatat sa ma eliberez si sa dau pagina. Nu pot evolua si nu ma pot dezvolta personal daca tin un picior pe acceleratie, iar celalalt pe frana. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce imi vine acum in minte este ca adeseori regret ca am prea multa incredere in oameni. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toti avem regrete,important e sa lasi trecutul in urma si sa traiesti prezentul...caci viitorul cine-l poate stii?! si daca regret ceva,acum si pentru totdeauna e ca nu am apucat sa le spun celor dragi,care acum nu mai sunt, cat de mult i-am iubit! in rest,zic ca invat.... si invatam toata viata,pentru ca ce e viata in fond?! o continua incercare....o pregatire pentru viata de dincolo! caci dincolo nu vor intra decat cei care au sufletul de copil.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, regret ca au trecut 31 de ani in care as fi putut sa fac mult mai multe lucruri si sa devin mult mai mult de atit. Dar atit m-a dus capul, ce sa fac. Asta e... Nu traiesc uitindu-ma inapoi, oricum. Elise & [url="http://www.youtube.com/watch?v=xUveIVrEHxo"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
da, regret ca au trecut 31 de ani in care as fi putut sa fac mult mai multe lucruri si sa devin mult mai mult de atit. Dar atit m-a dus capul, ce sa fac. Asta e... Nu traiesc uitindu-ma inapoi, oricum. Elise & [url="http://www.youtube.com/watch?v=xUveIVrEHxo"]BBLisa[/url]
De asta nu mai zic... J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]regret inseamna neaparat trecut? pt ca eu imi regret slabiciunea si situatia in care ma aflu acum: prea multa implicare intr-o relatie bolnava care ma seaca si mi-a dat peste cap tot ce inainte insemna pt mine normal. Ma transforma, ma schimba si tare imi e ca deja imi afecteaza prea mult viata pentru ca mi-am iesit deja din fagasul firesc. Lupt pt ea si sper ca intr-o zi sa nu se transforme intr-un regret adevarat. [flo]dianaintruder, miscatoare postarea ta. Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

regrete...? regret ca atunci cand aveam anumite alegeri de facut nu aveam mintea si experienta pe care o am acum...si regret ca nu mi-am luat ramas bun de la "badia",unchiul care a tinut la mine ca la ochii lui din cap...si ca nu am apucat sa imi tin promisiunea pe care i-o facusem...sper ca de acolo de sus m-a iertat...acesta e un regret cu care voi ramane pt.totdeauna...restul...se numeste experienta si...cred-destin. aaaa...si mai regret dar asta e in curs de rezolvare ca am aflat destul de tarziu de liberul albitru... Just Me !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...