Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti regrete?


Recommended Posts

ops..postasem raspunsul cu totul aiurea la alt subiect [:D] in fine...ce vroiam sa zic e ca doar cantaretii francezi nu au regrete [:D] si apoi cateodata (cum bine zicea o minte luminata) e mai bine sa traiesti cu regretele tale decat cu remuscarile meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"The choices you make, not the chances you take, determine your destiny." "Alegerile pe care le faci iti hotarasc destinul, nu asteptarea de a vedea ce se intampla." Nu regret nici una din deciziile majore ale vietii mele. Toate m-au adus unde sunt acum si unde sunt acum e bine.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa imi para rau de o experienta esuata (pe care o pun la capitolul "Incercari/experiente"[:D] decat sa imi para rau ca nu am incercat! Ne-am dat viata peste cap cand ne-am schimbat "vecinii"[alcool] dar simt zilnic ca traiesc experiente pe care altfel nu le-as fi trait! Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi e o ora tarzie pot spune ca regret viata mea de acuma putea fi altfel si regret deciziile de acum 2 ani pe care le-am luat si mai regret ca puteam sa schimb ceva si nu am facut-o desi nu e timpul trecut.Regretele astea o sa dispara odata ce voi lua o decizie importanta in viata mea aceea de a fi libera si a ma bucura de viata.Nu trebuia niciodata sa renunt la timul meu pentru o relatie bolnava care nu are viitor. Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand.. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu ce spunea Mirachi, ca regreta ca nu avea mintea si experienta de acum pt. a lua niste decizii in trecut, asta am simtit si eu mult timp. Rezultatul? Remuscari si proasta imagine de sine. Apoi m-am luminat: eu insami nu mai sunt azi cea de ieri, eu insami nu voi mai fi maine cea de azi. Evoluezi, te maturizezi, si este posibil ca si deciziile pe care le iei in prezent, cu mintea de acum, sa nu ti se para cele mai bune peste un an. Asta e, am invatat sa-mi accept fazele de evolutie si sa iau ce este mai bun. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca nu am putut sa-mi iau ramas bun de la copilul meu si regret ca o data, o singura data in viata mea, am ranit(la modul constient) pe cineva, iar lacrimile lui ma ard si acum! In rest, am invatat ca , in fiecare seara, inainte sa adormi, trebuie sa te uiti in urma si sa nu-ti fie rusine de nimic din ceea ce ai facut si ai spus in ziua respectiva, astfel nici nu vei regreta nimic! madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt.LILIANASOARE Trimise - 09/03/2007 : 09:17:46 -------------------------------------------------------------------------------- In legatura cu ce spunea Mirachi, ca regreta ca nu avea mintea si experienta de acum pt. a lua niste decizii in trecut, asta am simtit si eu mult timp. Rezultatul? Remuscari si proasta imagine de sine. Apoi m-am luminat: eu insami nu mai sunt azi cea de ieri, eu insami nu voi mai fi maine cea de azi. Evoluezi, te maturizezi, si este posibil ca si deciziile pe care le iei in prezent, cu mintea de acum, sa nu ti se para cele mai bune peste un an. Asta e, am invatat sa-mi accept fazele de evolutie si sa iau ce este mai bun. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori -------------------------------------------------------------------- regret dar nu am remuscari pt ceea ce am facut...consider ca orice actiune pe care o intreprinzi indiferent de rezultatul ei se aduna la acel capitol numit experienta...pe vremuri consideram ca cel mai bine e sa inveti din propia experienta si... am inceput sa acumulez experienta...acum am ajuns la concluzia ca te poti folosi la fel de bine si din experienta altora daca stii sa folosesti anumite ...site...sa stii sa pui sa lucreze in favoarea ta invataturile trase din experienta altora... nu stiu daca am reusit sa fiu suficient de coerenta dar sper sa intelegi ca despre acest fel de regret era vorba...am pierdut timp sa acumulez propia experianta in loc sa folosesc acest timp in alte scopuri...fapt pt.care am facut atat de tarziu primul copil si posibil sa fie si ultimul. UITAREA ESTE ULTIMUL LEAC PENTRU LUCRURILE PE CARE LE-AI PIERDUT NU LASA SOTIA SINGURA LA NECAZURI,CA NU INTOTDEAUNA O GASESTI SINGURA SI LA BUCURII NEPASAREA ESTE CEL MAI MARE HANDICAP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...