Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti regrete?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adriana, cu riscul de a ma repeta iti spun - te admir si te invidiez dar: "La ce ne ajuta sa avem regrete" - la nimic dar sentimentele nu sunt rationale pur si simplu le ai....sau nu "Eu nu regret nimic. Toate deciziile pe care le-am facut au fost luate cu inima si cu mintea. Au fost cele mai bune in situatiile respective." - la unii s-a dovedit ca unele decizii nu au fost cele mai bune in situatiile date. "Trecutul e trecut nu se poate schimba. Viitorul in schimb ne asteapta." - De acord cu tine aici - pentru mine insa astea sunt 2 chestii distincte - una e sa ai regrete si sa inveti din experientele traite si alta e sa traiesti agatat de trecut. "Cred ca toate putem invata sa nu avem regrete." - ar fi bine sa fie asa, insa mi se pare injust sa generalizam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SA ai anii de atunci si mintea de acum?Pai am fi toti nebuni de legat.Uitarea este lasata de Dumnezeu.DAca m-as mai naste o data tot viata asta as vrea s-o traiesc cu exceptia ca mi-am pierdut tatal acum 20 de ani ,in rest cred ca as face aceleasi mici greseli din care am invatat,as vrea sa am aceeasi familie minunata,un cerc mic de prieteni care ma accepta asa cum sunt "nazuroasa".DEci eu zic sa nu regretati nimic,sa traiti viata asa cum este iar daca vreti sa schimbati ceva puteti sa o faceti si acum ,niciodata nu e prea tarziu!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am si io cateva...inutil sa ma gandesc la ele ca faptu-i consumat oricum mie mi se pare chiar ok si de folos sa ai(ai constientizat ca ai gresit si pe viitor vei proceda diferit). totul e ok atat timp cat acele regrete nu te tin ancorat in trecut. ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Miramar
As vrea sa stiu daca sunteti mutumite/multumiti de viata si de deciziile voastre? Regretati ceva? Daca ar fi sa dati timpul inapoi ati schimba ceva? Au existat puncte de rascruce in viata voastra cand ati ales o cale si-acum va doriti sa o fi luat pe celalalt drum?
Nu pot sa spun ca ca daca as da timpul inapoi as vrea sa aleg alt drum, dar as vrea sa dau timpul inapoi si sa am experienta de viata pe care o am acum, sa nu mai fiu asa naiva cum eram cindva. La multe din intrebarile care le aveam in trecum acum am un raspuns, si as trece mai usor prin probleme ce le aveam atunci. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai practic de mult acest sport! A fost un timp cand ma ocupam cu obstinenta in gasirea si stabilirea "regretelor". Timpul a trecut si am invatat ca privind in urma nu mai poti simti si nici judeca cu mintea si sufletul de atunci - sunt amanunte peste care se asterne uitarea. Timpul a trecut si am invatat ca amintirile/regretele iti pot innegura clipa prezenta. Trecutul trebuie sa ramana la locul lui. E bine ca din cand in cand sa ti-l apropii pentru a-i extrage esenta ce poarta un singur nume: experienta. Acuma nu regret nimic. M-am obisnuit cu mine insami si cu cei din jurul meu, stiu ce am facut si stiu ceea ce am de facut. Cautarile au incetat. Ceea ce am realizat nu imi poate lua nimeni. Ceea ce am de realizat mi se dezvaluie incet cu fiecare ora ce trece. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu regret ca m-am maturizat tarziu si ca prea multa vreme i-am lasat pe altii sa-mi dicteze in viata. Regret nesiguranta, lipsa de incredere in mine din perioada primei tinereti. Din cauza asta am pierdut un serviciu foarte bun pentru ca la cel la care eram deja aveam carte de munca iar la celalalt ma astepta o perioada de proba, si tot din cauza asta m-am maritat suficient de tarziu ca sa nu mai pot avea decat un singur copil. Astea sunt marile mele regrete. Nu ma macina dar ma gandesc uneori la ele. Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/album?.dir=d601&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/my_photos"]Poze cu Loriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...