Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump - Make America Great Again sau Bring America 200yrs Back Again?


Recommended Posts

 

 

Pai si ce e rau in a preveni intrarea teroristilor...eu zau daca inteleg rationamentul unora dintre voi!!!Si nu veniti cu pC-.ul iar... Cred ca multi nu vad padurea din cauza uscaciunilor...

 

La ora actuala teroriștii se recrutează foarte ușor pe net. Nici nu trebuie sa fie de origine araba, musulmană, spune-i cum vrei. Spălarea pe creier se face foarte ușor via net. Suntem o lume globalizata, ceea ce face Trump acum e o încălcare a drepturilor omului. Ar trebui toate țările sa interzică intrările altor cetățeni și sa stea fiecare acasa, ca sa mai faci ceva pe "modelul" lui Trump. E un nonsens ce face el. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri citeam o stire ca vrea sa deschida un "paradis" un hotel gigant in Bali. Lumea se opune pt ca asta inseamna ca unii sunt impinsi sa-si vanda casa/pamant, plus ca in zona respectiva nici o cladire nu are voie sa fie Mai inalta decat un palmier. Dar regulile nu sunt si pt Trump.

 

Adica noi trebuie sa credem ca ginerele, care cica a preluat cheile imperiului Trump, a decis sa construiasca un hotel in Bali  [:)]

Si cica Hillary era corupta! OMG!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu vedeti nicio asemanare intre cele doua doctrine , anti-musulmana si anti-iudaica?!?!

 

https://twitter.com/Stl_Manifest 

 

Edit: am scris acum cateva pagini, Anne Frank si familia ei, la fel ca si atatia altii, ar fi putut fi salvati daca li s-ar fi aprobat vizele pentru USA. Pentru care facusera cerere legal. Pentru care ar fi platit tot ce aveau. Pentru care s-au oferit sponsorizari din partea unor cetateni americani. Nu li s-a dat nici o sansa. La fel cum nu se da nici celor de acum.

[:(] [:(] [:(]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa discriminezi pe motive religioase ? Constitutia US nu garanteaza aceste libertati ?

 

Nu am avut ocazia sa vizitam casaAnne Frank in Amsterdam pentru ca nu aveam bilete cumparate online si coada era decateva sute de oameni . Nici nu mi-am imaginat asa ceva . Pacat ca nu toti cunosc povestea ei tragica .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum citesc ca in jur de 300 000 de cetățeni cu dubla cetățenie (americană sau suedeza plus una din cele enumerate ca nu mai au drept de intrare in SUA) sunt afectați in suedia, nemaiputând intra in SUA. 

 

Cetateni americani și încă o cetățenie care studiază in Suedia. Și cetățeni suedezi plus încă o cetățenie. 

 

Adică sunt afectați și cei cu doua cetățenii. 

 

Discriminare pe cetățenii adică? Cum vibe asta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

https://twitter.com/Stl_Manifest Edit: am scris acum cateva pagini, Anne Frank si familia ei, la fel ca si atatia altii, ar fi putut fi salvati daca li s-ar fi aprobat vizele pentru USA. Pentru care facusera cerere legal. Pentru care ar fi platit tot ce aveau. Pentru care s-au oferit sponsorizari din partea unor cetateni americani. Nu li s-a dat nici o sansa. La fel cum nu se da nici celor de acum. [:(] [:(] [:(]
Chiar in vara am citit Jurnalul Annei Frank. Am ramas la munca si m-am apucat sa citesc cartea. N-am putut s-o mai las jos. Cand citesti o carte, iti imaginezi cum arata locul unde se petrece actiunea, si am si acum in cap, cum mi-am imaginat eu, locul unde stateau ascunsi la serviciul tatalui ei. O recomand pt cine n-a citit-o! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Sunday Herald-ul de la noi:

"

"A UNIVERSITY of Glasgow vet has been blocked from coming back to Scotland after being caught up in President Donald Trump's ban on imigrants and refugees from several Muslim countries.

It is understood Hamaseh Tayari, who majors in veterinary anaesthesia the university, was due to fly back to Glasgow on Saturday but was denied entry onto a flight because it went via New York and she would need a transit visa, which was revoked.

It comes as Donald Trump’s executive order to close America’s borders to refugees and immigrants from seven Muslim-majority countries has been swiftly enforced.

The order blocks to the US from citizens from Iran, Iraq, Syria, Yemen, Sudan, Libya for 90 days and as well as indefinitely suspending admission of Syrian refugees. 

There has been criticism from all quarters including Madeline Albright, the former US secretary of state, Malala Yousafzai, the Pakistani campaigner for girls’ education and Facebook’s chief executive, Mark Zuckerberg. 

Tayari, who grew up in Italy, is a UK resident, and holds an Iranian passport said: “This has really shocked me. We just discovered [what Trump did] at the airport when we went to check in. I want people to know that this is not just happening to refugees."

She had been on holiday in Costa Rica with her boyfriend last week and both are now trying to find an alternative route back."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa discriminezi pe motive religioase ? Constitutia US nu garanteaza aceste libertati ?

 

Este First Amendment of the USA Constitution (se refera la freedom of speech, religion, assembly and petition):

https://www.law.cornell.edu/constitution/first_amendment

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino, si tu ai stat si muncit ilegal in tara asta ani de zile ...pana ai gasit portita sa devii rezident legal.

 

Care e diferenta dintre tine si mexicanii pe care acum ii vrei dupa zid ? 

 

buflea, am citeva probleme cu mesajul tau...trecind cu vederea peste "tonul" mesajului:

 

1. eu nu am muncit ani de zile ilegal

 

2. am venit in tara asta cu acte legale si am stat legal tot timpul...si am trecut prin system legal ...deci nu stiu ce vrei sa implici.

de cind am venit aici am muncit, am voluntariat , mi-am platiti taxele, nu am nici un bill neplatit, nu am asteptat vreodata la mila statului...nu am nici macar un ticket de parcare aiurea.

 

3. parerea mea cu zidul nu conteaza, eu nu trimit pe nimeni nicaieri...eu nu am nici o problema cu mexicanii de aici...si nu am avut niciodata.

 

dar sunt persoane care au fost victime, si aceste persoane pun presiune pe deportare si noi legi de emigrare...

 

parintii mei au putut sa ma vizideze abia dupa ce au facut scandal la ambasada ca nu le dadea viza...fratele meu n-a reusit niciodata sa ia viza sa ma viziteze...

 

stiu f bine cat de unfair e sistemul de immigrare si cat de mult sufera nevinovati prinsi la mijloc...dar din pacate orice se va face, sau nu se va face...vor fi persoane care vor suferi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...