Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump - Make America Great Again sau Bring America 200yrs Back Again?


Recommended Posts

Se stie ca criminalul este crestin? Ca am inteles ca nu s-a dat publicitatii nimic legat de indentitatea lui/lor.

 

S-a ajuns aici datorita politicii de "open door" a lui Merkel din 2015.S-a tot scris si rascris despre asta.

 

 

Pai Alexandre Bissonnette nu suna a nume musulman, iar nationalitatea e franceza-canadiana. La inceput era suspect si un marocan, dar in arest a ramas doar primul.

 

Ce are Canada cu Merkel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Se stie ca criminalul este crestin? Ca am inteles ca nu s-a dat publicitatii nimic legat de indentitatea lui/lor. S-a ajuns aici datorita politicii de "open door" a lui Merkel din 2015.S-a tot scris si rascris despre asta.

 

Letitia, criminalul este Alexandre Bissonnette. Arunca și tu cu Google după el (nu mai am acces la DC de la servici...butonez cu greu de pe telefon). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Alexandre Bissonnette nu suna a nume musulman, iar nationalitatea e franceza-canadiana. La inceput era suspect si un marocan, dar in arest a ramas doar primul.

 

Ce are Canada cu Merkel?

Situatia in general, nu neaparat Canada. 

 

Extremele nu sint bune, nici ca Merkel care a lasat in europa peste un milion de persoane fara acte, fara nici un control si nici ca Trump care a trintit usa la mii de persoane cu acte in regula, rascontrolati, unii chiar cetateni americani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Situatia in general, nu neaparat Canada. 

 

Extremele nu sint bune, nici ca Merkel care a lasat in europa peste un milion de persoane fara acte, fara nici un control si nici ca Trump care a trintit usa la mii de persoane cu acte in regula, rascontrolati, unii chiar cetateni americani.

 

Asta cu Merkel e de vina pt tot e egala cu aia cu Basescu e de vina pt tot. Lasati setarile astea.

Ne intoarcem mereu la aceeasi discutie. Razboiul nu l-a inceput Merkel sau Germania, cred ca Anglia si America au nasul mult mai mare. Merkel a cam tras consecintele prostiei altor tari. Dar nu are sens sa mai reluam discutia,  ca oricum nu ne "auzim"

Acum nu trebuie sa minimalizam cazul din Canada, doar ca nu le pasa oamenilor asa de mult de musulmani. 

Politia canadiana a declarat ca e un atac impotriva musulmanilor, iar atacul vine dupa ce primministrul canadian a declarat ca musulmanii sunt bineveniti in Canada, ca raspuns la decretul lui Trump.

 

Important e ca toti sa fim de acord ca atacurile teroriste si hate-crime nu trebuiesc acceptate sub nici o forma si toti sa le condamnam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca si in US s-a vorbit despre crima. Dar la fel nu se vorbeste nici despre ce se intampla in Africa si cati musulmani mor ucisi de musulmani.

Ucigasul, 27 de ani era student in stiinte politice (sau sociale, nu-mi este clar inca), a declarat ca ura arabii si femeile, sustinator al dreptei (le-ar fi dat like lui trump si marine lepen). Parerea mea este ca se incearca intr-un fel sa se tina sub control si fara prea mult tam-tam tocmai tocmai din cauza lui trump.

 

Ati vazut ce se intampla in Ucraina? luptele cu rebelii pro-rusi s-au intensificat... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca criminalul este crestin? Ca am inteles ca nu s-a dat publicitatii nimic legat de indentitatea lui/lor.

 

S-a ajuns aici datorita politicii de "open door" a lui Merkel din 2015.S-a tot scris si rascris despre asta.

 

 

yup, crestin.

 

citeam zilele trecut un articol pe tema :canada's mass shooters are white christian males"

 

in quebec, intelegerea mea e ca sunt exytrem de nationalisti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca si in US s-a vorbit despre crima. Dar la fel nu se vorbeste nici despre ce se intampla in Africa si cati musulmani mor ucisi de musulmani.

Ucigasul, 27 de ani era student in stiinte politice (sau sociale, nu-mi este clar inca), a declarat ca ura arabii si femeile, sustinator al dreptei (le-ar fi dat like lui trump si marine lepen). Parerea mea este ca se incearca intr-un fel sa se tina sub control si fara prea mult tam-tam tocmai tocmai din cauza lui trump.

 

Ati vazut ce se intampla in Ucraina? luptele cu rebelii pro-rusi s-au intensificat... 

 

Nu se vb de atacurile din tarile musulmane pt ca sunt zilnice si pt ca nu interseaza pe nimeni. Dar cand se intampla in tarile civilizate, atunci socheaza. 

 

Acum Trump a desemnat la curtea suprema pe Neil Gorsuch, cunoscut pt ca e impotriva avorturilor si sustinator cu tarie a dreptului de a detine arma. Si ce sa vezi? S-au adunat credinciosii sa-i cante si lui! Astia da "pro life"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai da. Pro life dar si pro detinere de arme. Nuuuu, din taxele lor sa nu se dea fonduri clinicilor medicale si proggramelor care - printre altele - se ocupa si de avorturi. Dar nu-i nici un bai sa se finanteze din taxele lor industria de armament, programele militare etc. Ca alea nu omoara oameni [xx(] [xx(] [xx(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...