Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trump - Make America Great Again sau Bring America 200yrs Back Again?


Recommended Posts

Oricum, atentatele teroriste din Europa au fost facute in general de persoane posesoare de pasapoarte franceze, belgiene... nemtesti daca nu ma insel (sau in cazul atentatorului german era vorba de o persoana cu probleme de sanatate mentala si nu cu motive "politice"?)  Nu ii opreste nimeni sa calatoreasca in USA.

 

Atentatorii de la 9/11 erau sauditi (15) , din Emiratele Arabe (2), Egipt (1) si Liban (1).

Nu vad nici una dintre aceste tari pe lista tarilor "rele"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iranul a anuntat deja ca tuturor cetatenilor americani li se pune interdictie sa mai intre in Iran.

(http://edition.cnn.com/2017/01/28/middleeast/iran-will-ban-us-citizens/ )

 

Mai oameni buni, chiar vi se pare ca merg bine lucrurile, asa in general???? Ca sunt pe un fagas bun, care va face America "great"???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iranul a anuntat deja ca tuturor cetatenilor americani li se pune interdictie sa mai intre in Iran.

(http://edition.cnn.com/2017/01/28/middleeast/iran-will-ban-us-citizens/ )

 

 

Crec ca e "paguba.n ciuperci" sa spun asa...ma indoiesc ca se inghesuie americanii sa viziteze Iranul...

 

Cu partea celalata a mesajului...exagerari,ma doare capul de exagerarile astea.Nici nu a facur primii pasi pe drum si gata...Cins se va intelege ca drumul de pina acum nu e tocmai cel bun...probabil se va schimba ceva,atita timp cit se continua sa se scoata birna din ochiul altuia,fara a vedea esenta...e totul in van.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crec ca e "paguba.n ciuperci" sa spun asa...ma indoiesc ca se inghesuie americanii sa viziteze Iranul...

 

Cu partea celalata a mesajului...exagerari,ma doare capul de exagerarile astea.Nici nu a facur primii pasi pe drum si gata...Cins se va intelege ca drumul de pina acum nu e tocmai cel bun...probabil se va schimba ceva,atita timp cit se continua sa se scoata birna din ochiul altuia,fara a vedea esenta...e totul in van.

 

Dana,

 

fix La fel ziceau unii si despre Hitler . 

 

Of of  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce e rau in a preveni intrarea teroristilor...

 

Mie nu mi se pare deloc prevenire, din tocmai, se pun paie pe foc.

Nu ca ar exista justificari pentru actele teroriste, dar cat crezi ca ii trebuie unui pusti de 16 ani sa faca o bomba pentru ca ai lui (familie / comunitate / nationalitate / religie) sunt asupriti aiurea?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare deloc prevenire, din tocmai, se pun paie pe foc.

Nu ca ar exista justificari pentru actele teroriste, dar cat crezi ca ii trebuie unui pusti de 16 ani sa faca o bomba pentru ca ai lui (familie / comunitate / nationalitate / religie) sunt asupriti aiurea?

Ei na...toata lumea sa stea acum smirna de frica unora!!!De frica unor nationalutati/religii/apratinatori la stiu ce organizatiii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce e rau in a preveni intrarea teroristilor...eu zau daca inteleg rationamentul unora dintre voi!!!Si nu veniti cu pC-.ul iar...

 

Cred ca multi nu vad padurea din cauza uscaciunilor...

e vorba de oameni care aveau viza de intrare in america, nu de teroristi.  oameni care au fost intorsi din aeroport pentru ca trump a semnat intr-o secunda un act.

 

asta cu padurea eu o vad altfel si anume: "totul sta in ochiul celui care priveste".

 

edit: a semnat la televizor! 

 

edit din nou: adica a facut-o in fata camerelor  de filmat in direct.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu aplici si invers vorba ta? De ce sa fie banati toti cei din Iran cand au fost doar 20 teroristi de acolo? (am pus un numar la nimereala, dar e evident ca nu toti cetatenii din Iran sunt teroristi)

Pai ai facut tu un inventar si ai vazut citi teroristi sunt aoclo?De unde stii ca nu e intreaga tara(tot la nimereala spun si eu),ca nu se apara unii pe altii?

 

E un dialog al orbilor...tarile cu mare potential terorist ar trebuie sa intreprinda primele ceva...sa ia o masura.Ele nu fac nimic...ok,atunci fac altii pentru ele.Ce e asa greu de inteles...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...