Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

Fetelor, va multumesc, va doresc si eu tuturor sa ajungeți sa simtiti aceste emoții minunate cat mai repede! Vad ca sunteti multe in focuri acum, nu va enumăr ca nu vreau sa uit pe cineva, dar abia astept sa veniti cu vesti bune!

Ca vorbeați de look, eu pana in vara aveam un par superb pana la fund, imediat după fet l-am tuns, gandidu-ma ca in sarcina nu am cum sa ma descurc cu el, asa ca acum e asa pana pe umeri, dar de vopsit nu l-am vopsit de cativa ani, pt ca prin liceu l-am distrus cu tot felul de culori, la un moment dat aveam curcubeu in cap  [:-)))] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neața fetele! [flo2]

Velvet [flo2] mulțumesc pt gândul bun!

Ca tot veni vorba de vopsit, nici eu nu m-am vopsit luna asta, ma gândeam dupa punctie sa ma vopsesc, credeți ca are ceva? Nu-mi prea permit sa ramân nevopsita din cauza firelor albe, arată groaznic! Sau sa iau oare vopsea fara amoniac?

La analizele de limfocite NK am 2 valori, una e 17% iar cea de-a doua e 237 limitele 210-740, ce reprezintă a doua valoare? Știe careva?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza!

    Ariana intrebam de tine ca sa stim ca esti ok:)).Ma bucur ca ati ajuns la 36 de sapt.

    M3ry gasisem si spray de la Loreal si am zis ca optez mai bine pt o nuanta mai deschisa pt ca firele albe le intrec pe cele brune si apoi nu ma voi mai vopsi.La Auchan e sub 40lei tubul pt cele interesate.

    Ella ,cea de-a doua valoare e numarul lor.Se ia in calcul valoarea procentuala...daca o ia cineva:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea eu nu am riscat nici cu spray si parul alb se vede indiferent de orice culoare as avea .... am zis macar vreo 15-16 saptamani sa am si dupa sa ma vopsesc. Chiar nu stiu ce sa fac .... cele care reusesc pe natural si nu se chinuie ca noi se vopsesc si in primele saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella cu spray te dai peste firele albe, eu in general ma dadeam dupa ce ma spalam si ma tinea pana la urmatoarea spalare. Pentru mine era o varianta buna pentru ca altfel trebuia sa ma vopsesc la maxim 3 saptamani iar asa reuseam sa rezist 6 saptamani. Acum in sarcina nu am riscat, am stat si fara spray dar deja arat horror

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista legătura între par si aparatul reproductiv, o spun pe pielea mea! La una din sarcinile extrauterine am primit injectii metotrexat si mi-a picat parul cu pumnul am crezut ca voi rămâne fara par in cap. Așa este si cu vopsitul, dar nu stiu in ce măsura ar afecta vopseaua fara amoniac si nu stiu cat ar acoperii firele albe. Dar cel mai bine este fara vopsea o perioada! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut ca doar eu am problema asta cu parul... Am o prietena insarcinata care s-a vopsit din primul trimestru si asa am descoperit si eu vopseaua asta si nu mai renunt la ea. La fel ca restul, niciuna nu tine mai mult de cateva saptamani pe firele albe, insa cu vopseaua asta e o placere sa te vopsesti si nici n-o simt nociva. E Naturigin, o comand de la farma tei, ca-i aproape la juma' de pret fata de alte locuri; o iau pe asta pt ca am vazut efectele la prietena mea, insa mai sunt vreo 2 marci tot asa, mai naturale, pe care am zis ca poate le incerc. Cu spray-ul nu m-am impacat, se curata pe toate cele, poate e bun cel pt nuante mai deschise, dar pt al meu in niciun caz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Pt cine opteaza sa se vopseasca in sarcina sunt vopsele fara amoniac si decat sa mergeti la salon chemati o profi la voi acasa.Spatiul e mai putin poluat decat cel de la salon si puteti aerisi bine camera cand efectuati procedura.

    Acum daca ne gandim ce e toxic si nu ,putem lua multe in calcul nu numai vopseaua:)).Pe mine aspectul fizic in sarcina nu ma intereseaza,animalutele mele ma suporta oricum...sa ajung doar la sarcina:)).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...