Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

    Pt cine opteaza sa se vopseasca in sarcina sunt vopsele fara amoniac si decat sa mergeti la salon chemati o profi la voi acasa.Spatiul e mai putin poluat decat cel de la salon si puteti aerisi bine camera cand efectuati procedura.

    Acum daca ne gandim ce e toxic si nu ,putem lua multe in calcul nu numai vopseaua:)).Pe mine aspectul fizic in sarcina nu ma intereseaza,animalutele mele ma suporta oricum...sa ajung doar la sarcina:)).

 

Cand am fost in Canada am vazut creioane (mai grosisoare) cu care te dadeai la radacini (ca alea se vad primele) si asa putem fenta sa nu ne vopsim cat mai mult timp. Cred eu ca e mai bun decat sprayul, ca nu pulverizezi nimic; cred ca este si in Ro, este pe culori. Zic eu ca e o varianta ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Exista la dm un fel de batoane d-astea, ca un ruj, insa la fel, te moscolesti, se curata.

 

Normal, dar e mai safe, nu pulverizezi nimic, doar te dai la radacina si pe lungimea firului. Eu de ex. sunt blonda acum, si nu mi se cunosc firele albe decat la radacina, deci ar fi perfect.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit, substantele toxice din vopsea se absorb in cantitate prea mica la nivelul pielii capului pt a fi nocive fatului, mai rau e cd inspiri amoniacu' ala, oricum eu una nu m-as risca, ma vopseam cu vopsea fara amoniac si inainte de a o incerca pe asta, insa tot nasoala mi se parea. Nu ca fac reclama, dar pe cuvant daca nu mi s-a parut extraordinara ca textura, in primul rand, si apoi pt culoarea obtinuta. I-am luat si mamei un blond inchis si abia astept sa vad cum ii va iesi. O recomand, eu am par lung si reusesc sa intind o singura cutie pe el, e ff cremoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit, substantele toxice din vopsea se absorb in cantitate prea mica la nivelul pielii capului pt a fi nocive fatului, mai rau e cd inspiri amoniacu' ala, oricum eu una nu m-as risca, ma vopseam cu vopsea fara amoniac si inainte de a o incerca pe asta, insa tot nasoala mi se parea. Nu ca fac reclama, dar pe cuvant daca nu mi s-a parut extraordinara ca textura, in primul rand, si apoi pt culoarea obtinuta. I-am luat si mamei un blond inchis si abia astept sa vad cum ii va iesi. O recomand, eu am par lung si reusesc sa intind o singura cutie pe el, e ff cremoasa.

Sele noi aici prezentam la fete toate variantele posibile, ele aleg. Eu personal cand am fost in situatia aceea, am evitat tot - fara vopsea, fara oja pe unghii, si toate produsele bio. Asa am considerat eu si asa am facut, dar again eu imi redusesem iesirile sociale si de natura formala si era ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi dupa mine, la fel, nu m-as mai vopsi vreodata, insa starea psihica proasta pe care mi-o creeaza vederea parului alb, la un moment dat ma determina sa ma vopsesc iar. Oricat de aranjata as fi, orice as avea pe mine si oricat de dragut as fi machiata, ma face sa ma simt neingrijita, nu batrana, dar pur si simplu ma enerveaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosif in sarcina si inainte o spuma fara amoniac. Aici se gaseste la dm si o vopsea pudra 100% naturala care se prepara cu apa sau cu lapte, o sa caut sa vad cum se numeste daca intereseza pe cineva. 

In orice caz am intrebat si medicul si a spus ca, conform ultimelor studii, ar trebui sa ne vopsim de 20 de ori pe luna ca sa fie fatul afectat. Eu m-am vopsit dupa primul trimestru, fara amoniac. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...