Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Off Moti,chiar cunosc frustrarea cand vestile curg si ramai fara net [batcap]

   Amirela [pup] .chiar te rugam sa mai stai cu noi in casuta la povesti.Esti binevenita!

   Lore,de multe ori se decongeleaza lamela si se recongeleaza unul(daca au fost 2),dar sanse de trai la o recongelare+decongelare au in general blastocistii.

   Piscotica eu am incercat si varianta super-activa(asta pt ca nu am stiut ce inseamna mai relax) si varianta stat la pat...functioneaza cea in care te simti normala,ea e cea care ajuta macar psihic sa ai o stare buna(eu asta inca nu am incercato).Stat la pat nu inseamna stat in fund,inseamna stat cat mai lejer ca sa nu pui presiune pe uter.Cand nu e presiune pe uter acesta se oxigeneaza ok,cand stam in fund il presam practic si are saracul de suferit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, asa cum am scris, nu mi-e nici mie foarte clar daca au fost congelati separat. Probabil ca nu si tocmai de aceea au ales embrionil de 6 celule sa il congeleze iar. Eu am mai auzit de recongelare, dar e mai riscant. Mai coboara pe trompe embrionul dupa transfer???? Credeam ca asta se intampla intr-o sarcina obtinuta normal [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In apararea embrionului meu trebuie sa va spun ca eu am citit ca in ziua 2 embrionii au intre 2 si 4 celule. Embrionul meu inghetat are 6 celule, deci este unul puternic, care va rezista unui alt ciclu de inghet/dezghet (daca a fost intr-adevar dezghetat si inghetat iar). 

Am zis! [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel,mimi va urez mult noroc si sa auzim de beta cat mai mari.

Doc meu recomanda 3 zile de stat la pat si dupa activitate cat mai redusă,la ultimul transfer am stat in pat cat 1 sapt cat a fost sora mea la mn.

La fiv nu mai avem trb cu trompele pt ca embrionul este pus direct in uter,tocmai de aia fiv-ul ne oferă noua cele cu trompe "nașpa"șansa de a deveni mămici .

Fetelor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se referea in sarcina normala.... Pana se transforma in blastocist are o membrana protectoare ...cand iese din carapacea lui dupa cele 5 zile se lipeste de peretele uterului ... La sarcina naturala 5 zile are loc deplasatea prin trompa... La fiv cand transferi mai mic de blastocist ...adica 5 zile trebuie sa iei in calcul ca nu are cum sa se lipeasca de perete pana nu iese din carapace ... Poate de asta a zis ca ar fii indicat sa iei in calcul acest aspect .... 

 

Eu am facut transfer de blastocisti ...de ziua 5 si am stat 2 zile acasa relaxata dar nu tot timpul in pat ... Ca apoi sa merg la munca...  Am citit atat de multe incat eu cred ca important este sa fii relaxata si sa incerci sa nu te gandesti la un eventual esec.... Ai incredere in puiu tau ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...