Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele,Doamne ajuta sa se prinda si sa se lase cu bebei frumosi si sanatosi.!!!Tot citesc si sunt la curent cu voi dar am un blocaj.Parca i.mi e frica sa continui sa nu fie iar negativ.Eu dupa fiv am luat 5 kg intr.un timp f scurt.Voiam sa va intreb daca vi s.a intamplat si voua asa.Ma sperie rau,mai ales ca sunt mai rotunjoara,si am vazut un filmulet pe you tube cu dr Albu(medicul meu) in care zicea ca femeile supraponderale au probleme de infertilitate si ca ,prin kg pierdute cresc sansele la fiv,dar eu in loc sa dau jos cresc,si cred ca din cauza tratamentului pt fiv,alta explicatie nu am.Ma deprima crunt.Si sunt curioasa in legatura cu ovoenergen pe care dr nu mi l a recomandat.A luat careva si sa se vada vreo imbunatatire? Stiu ca e scump dar macar se merita?as vrea la al doilea fiv sa incerc toate posibilitatile.Dr.mi-a dat de facut analizele de genetica,imunologie si cele cu nk-uri,care ,daca ies bine,ar ramane doar calitatea slaba a ovocitelor/spermei(cu toate ca au iesit cei 3 embrioni de calitate f buna si cu beta pozitiv)si daia ma bate gandul pt ovoenergen.Multumesc,va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita, dupa fiv si eu am luat in greutate 4-5kg si eram chiar obsedata la un moment dat ca aveam impresia ca totul se pusese doar pe burta, dar asta nu a impiedicat minunea sa apara asa ca eu zic sa nu iti faci atatea griji in privinta asta. Referitor la Ovoenergen, momentan nu te pot ajuta, am o cunostinta care e tot pacienta dr Albu si a inceput Ovoenergen, dar inca nu a inceput stimularea asa ca nu stiu daca a functionat sau nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ana89,vezi,la doctor nu ne explica nimeni ca dupa fiv te poti trezi cu niste kg nedorite,kg care nu ma deranjeaza la aspect cat la problema pe care o am(avem).Oricum incerc sa ma axez mai mult pe legume ,dupa operatia de colecist(fiere)mancand doar supe si legume si carne slaba fiarta,nici nu faceam foamea si am si slabit.Nici nu as fi putut manca altceva,si nu aveam nici voie.Sper sa dea roade si de data asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele,Doamne ajuta sa se prinda si sa se lase cu bebei frumosi si sanatosi.!!!Tot citesc si sunt la curent cu voi dar am un blocaj.Parca i.mi e frica sa continui sa nu fie iar negativ.Eu dupa fiv am luat 5 kg intr.un timp f scurt.Voiam sa va intreb daca vi s.a intamplat si voua asa.Ma sperie rau,mai ales ca sunt mai rotunjoara,si am vazut un filmulet pe you tube cu dr Albu(medicul meu) in care zicea ca femeile supraponderale au probleme de infertilitate si ca ,prin kg pierdute cresc sansele la fiv,dar eu in loc sa dau jos cresc,si cred ca din cauza tratamentului pt fiv,alta explicatie nu am.Ma deprima crunt.Si sunt curioasa in legatura cu ovoenergen pe care dr nu mi l a recomandat.A luat careva si sa se vada vreo imbunatatire? Stiu ca e scump dar macar se merita?as vrea la al doilea fiv sa incerc toate posibilitatile.Dr.mi-a dat de facut analizele de genetica,imunologie si cele cu nk-uri,care ,daca ies bine,ar ramane doar calitatea slaba a ovocitelor/spermei(cu toate ca au iesit cei 3 embrioni de calitate f buna si cu beta pozitiv)si daia ma bate gandul pt ovoenergen.Multumesc,va pup.

 

Nici mie nu mi.a recomandat ovoenergent.

 

Am pus si eu pe min 5 kg, cu toate ca eu am intrerupt protocolul la jumatate.

 

Nu stiu cum sa le dau jos.... nu mananc paine de ani de zile, nu beau sucuri decat facute in casa, nu pun zahar in ceai si cafea, foarte rar pun miere si beau putina apa (aici tre sa ma fortez sa cresc cantitatea.... Dar ma scap in ciocolata....pfaiiii!!!! Nu ma pot lasa de cioco si biscuiti cu cereale dimineata. :(((

 

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi,Piscotel,Ella va doresc mult noroc!!!!

Laurita eu nu am luat nici un kg dupa fiv chiar am slabit câteva dar înainte de asta am facut câteva stimulări cu GonalF si Menopur si am luat câteva kg dar cred ca a contat f mult si ce am mâncat in timpul acela,la fiv am avut un regim de viața destul de sănătos,fără Carbo(doar cartofi dar nu prăjiți)fără zahăr,fără sucuri,eu zic ca daca te apuci un pic de regim o sa le dai jos imediat.

fetelor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de gandurile frumoase!

Dea, Moon la mine tot cu laser se face Assisted Hatching. Si eu as spera sa faca ecloziune singurei, ca atatea interventii sa nu faca mai mult rau decat bine. 

Laurita eu am luat Ovoenergen, nu la recomandare ci citind pe aici, pe forum. Am luat 3 luni de zile, 1 luna jumatate 1 pastila/zi si 1 luna jumatate inainte de procedura 2/zi, 3 pastile mi s-a parut prea mult. Nu stiu daca m-a ajutat sau nu, suntem in focuri. Oricum am facut si endo scratching, fac si intralipid, iau si Prednison, Assisting Hatching, nu am mai luat anticonceptionale inainte, si am avut si protocolul schimbat, am facut stimulare doar 9 zile si am luat pentru calitate si melatonina in luna dinainte de la ovulatie pana la menstruatie. 

Ovocitelor mele se dezvolta bine 7 dintre ele restul prezinta fragmentatii si niste diviziuni. Acum speram ca cei buni sa fie puternici si sa reziste in continuare.

Piscotel cum esti? Cred ca azi ai fost pe drum.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu abia azi ma simt mult mai bine. M-au mai lasat durerile de ovare si balonarea. Aseara am facut intens niste curatenie, am zis daca o sa fiu mai activa o sa ma lase toate, la culcare am luat si un Kebene Forte pentru balonare si am dormit 9 ore. Azi eram ca noua  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana0,multumesc pt raspuns,cat timp am facut tratamentul nu m.am ingrasat,ba chiar cat am stat in medical dupa ET am dat jos un kg pt ca nu aveam pofta de mancare.Dupa beta care a scazut chiar m-am cantarit doua zile la rand si in fiecare zi i.-mi arata cantarul cu 400 gr mai mult,ceea ce e e enorm.Apoi m.am cantarit peste 2 sapt si aveam cu 5 kg mai mult.Nu aveam cum sa ma ingras atat doar din mancat.Acum vad ca s.au stabilizat kg,i-mi arata la fel de 2 saptamani.Sper sa reusesc cu dieta pe care mi-am propus.o.Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos, suntem micute (Mimi si cu mine), dar suntem puternice [pk]

Velvet [flor]

Dana  [flor]

Laurita, si eu am pus cateva kg dupa FIV. Si desi am mai dat jos, nu am dat tot (nu ca mi-ar mai pasa daca va fi testul pozitiv). Bafta multa, data viitoare sa fie mai bine! [flo2]

Mimi, da, azi am fost pe drum. In sfarsit am ajuns acasa. Stau la clocit de acum. Ma bucur ca esti mai bine [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...