Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

Eu de exemplu am avut 13 zile de stimulare cu menopur si asta datorita faptului ca am facut o hiperstimulare ... incepusem cu doza de 3 menopur si datorita faptului ca erau prea multi foliculi nu se dezvoltau .... asa ca s-a prelungit stimularea si marit doza la 5 menopur pt a ajunge la maturitate .... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fete dragi si viitoare mamici!  [flo2]

Felicitari Ana89! Sarcina usoara incontinuare!

Piscotel ai grija de bebele la purtator sa se aseze bine de tot !

Va citesc din umbra mereu pt ca scriu mai mult la Fiv Austria.

Intre timp de cand nu am mai scris am facut FET, iar pe 11 februarie trebuie sa fac testul.M i s au introdus 2 embrioni , unul este blastocit de ziua 5, iar altul e  embrion de 12 celule, tot de ziua 5. 

Cand a dezghetat embrionii erau 8 la numar , doi au murit, iar trei erau buni, restul foarte lenti.Din cei 3 care erau buni, 2 m i i au introdus si mi a ramas doar unu la care am renuntat. Fiind congelat candva, dezhetat acum si iar sa fie congelat pt o eventuala dezghetare eu nu mai sunt de acord.

Daca nu voi reusi acum poate vreodata in viata asta sa mai incerc dar FIV cu tot ce consta el.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet noi am mers pe varianta asta binenteles i am cerut parerea doctoritei ce ar face ea daca era in cazul nostru. Spunea ca dezghetandu i pe toti 8 asa poate sa i selecteze pe cei mai buni, si sa m i  introduca.Mergand pe cealalta varianta sa i dezghete pe rand fiind doi pe fiecare lama, se putea sa ii ia pe primii care ii dezgheata daca lor li se parea ca sunt buni dar asa nu am fii stiut daca ceilalti erau mai buni nedezghetandu i. 

Noi am considerat ca e cea mai buna alegere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza eu am avut parca 10-12 zile de stimulare,la tn de ce sa întins asa mult?nu ai raspuns cum trb?de ce nu ti-a mărit dozele daca nu ai raspuns cum trb? Melisa de ce i-ai dezghețat pe toți?iti doresc mult noroc ai beta cat mai mare!!! Fetelor [flo2]

Acum am vz rasp tău Melisa!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu Velvet vreau sa cred ca va fii cu reusita . Desi stau cu sufletul la gura pana pe 11, sunt mai precauta in tot ca prima data, m i se pare ca lenevesc mai mult desi stiu ca nu are f mare influenta asta, insa cu medicamentele ( estrogenii si duphason) nu am tinut ore fixe de data asta si am auzit la o fata ca ea le ia la ore fixe. Nici lovenox nu l am facut la ore fixe.Aici cred ca intradevar nu prea mi am dat silinta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...