Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

Ligiutza poate ar trb sa iti crească dozele putin doc,ai facut ceva inhibare înainte ?ma gândesc ca poate a afectat si asta dar nah eu nu doar imi dau cu părere poate intra Dea si te lămurește ca ea se pricepe mai bn,injecțiile poti sa le faci si in picior sau in brate dar nu sunt sigura,întreaba doctorul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, multumesc mult. Exact asa simt si eu. Macar voi avea o idee despre ce se va intampla miercurea viitoare...

Citesc despre fete care au fost balonate, aveau sanii sensibili, si eu.... Burta lipita de spate cum n-am avut de prin octombrie anul trecut si nimic altceva....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana0, am facut inhibare cu Diphelerine 0.1 cu 4 zile inainte (cred-nu stiu exact daca asta face diphelerine) de a incepe stimularea propriu zisa. Cred ca mi-e greu sa fac in brat -eu imi fac singura injectiile, poate in picior - o sa intreb.Dar sper sa nu mai fie nevoie si sa scap maine de ele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, va intreb si pe voi ca sunteti mai in tema (eu sunt la primul FIV) cam cate zile de stimulare in plus ati avut? (cele care nu ati raspuns bine la stimularea din schema initiala?). Eu sunt in a 13 zi de stimulare cu Menopur si Gonal cate 150 UI fiecare, si sper ca maine sa scap de ele - deja nu mai am unde sa imi fac injectii, iar dimineata am nimerit si eu un Clexane care nu vroia deloc sa intre in piele - chiar faceam misto eu de mine ca am facut pielea de porc....

    Ligiutza bine ai venit!

    Stimularea se face de la caz la caz diferit...nu suntem si nu raspundem toate la fel.E in functie de cum raspunzi la stimulare si cum cresc foliculii,daca ei cresc greu si totusi hormonii sunt inca in bareme te poti lungi cu stimularea.Nu e o regula:))).Eu am avut si 12z de stimulare si 11z si 8z,iar cand am incercat pe natural totusi am incercat un impuls cu 4z de stimulare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Am o rugaminte la voi, imi puteti recomanda un doctor care sa faca laparoscopie( indepartarea/ clipsarea  unei trompe pline cu lichid) sa  fie bun dar  sa nu ia pielea de pe mine?

As vrea sa merg in Bucuresti in principiu, eu fiind din Galati. Am in martie 10 zile de concediu ( cam obligata sa le iau) si as vrea sa merg in prelabil la un control si sa ma programez pentru martie la laparo.

M-am mai gandit si eu la un nou FIV vazand atatea reusite la voi si poate ma incumet anul acesta sa il fac pe al doilea.

L-am trecut iar pe sotulila pe profertil, branca ursului, ginseng - poate rezolvam teratozoospermia pe care o are.

Intre timp am zile cand plang incontinuu, simt ca imbatranesc si copilul nu mai apare si zile cand sunt mai linistita si convinsa ca va veni si ziua in care imi voi strange puiul in brate si voi fi cea mai fericita mamica din lume:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu vin cu vesti bune pe azi, embrionii nostrii evolueaza la fel ca ieri, ne bazam in principiu pe cei 7. Sa speram ca ramanem si maine la fel.

Sotul meu a visat azi noapte 6 copii la fel, i-a pupat pe toti si de o fetita mai micuta s-a atasat mai mult. Mi s-a parut asa dragut cum a povestit. Sa dea Dumnezeu sa ne bucuram intr-o buna zi de imbratisarea dulce a unui copil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...