Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cori, eu ma referam la "recoltele" care duc la hiperstimulare. Însă, am avut un protocol lung, cu 14 zile de stimulare cu 300 de Menopur și la AMH-ul meu de 5 și ovare polichistice am ajuns la un estradiol înainte de punctie de 4800 pg/mL și la simptomele urate.

Mu neg ca ar fi un rezultat bun. Fata de primul FIV antagonist, clar ca s-a văzut diferenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul antagonist cu final și cetrotide și pergoveris 14 recoltate, 9 mature - toate cu ICSI - rămas 2 blasto.

Al doilea lung - cu Menopur și atât -  17 recoltate: 5 FIV clasic - rămas 1 blasto; din 12 9 au fost mature și le-a făcut ICSI rămas cu 5 blasto. Chestia cu fiv-ul clasic a fost "nebunia" mea.

Singura diferența pe care tot eu am insistat și Dr a fost de acord a fost declanșarea cu 10000 pregnyl in loc de ovitrelle. Cred (e doar părerea mea) ca m-a ajutat la numărul de ovo mature. Asta și faptul ca m-am lăsat de fumat cu vreo 10 luni înainte.

Ambele fiv-uri au fost făcute anul trecut (în ianuarie și noiembrie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arsa ai avut fix invers decat mine.eu neavand nicio stimulare inainte,dr I mi-a dat intai menopur.apoi la FIV 2 gonal si in ultimele 2 zile pergoveris si cetrotide.am avut ovitrelle de f data.stiu ca pregnylul e natural,dar n-am pus accent pe-asta...cu tigarile...n-am fumat la FIV uri.si degeaba.acum,da,fumez.va fi ce trebuie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...