Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

Ligiutza, se face anestezie generala, dar nu clasica, la modul ca nu esti intubata. Se foloseste un somnifer, nu dureaza mai mult de 20 de min procedura (in medie), iar la trezire te simti cel mult un pic adormita. Dar iti vei reveni repede. Vei sta acolo aproape o ora cu biscuiti si ceiut (cred ca asa e la toate clinicile) si apoi poti pleca pe picioarele tale. Eu am avut disconfort dupa, dar nimic grav, a trecut cu no-spa. Nu te stresa, chiar nu ai de ce :)

Arsaluis, m-am bucurat cand am citit de liniuta care se vede, chiar daca slab. E semn bun :). Tin pumnii pentru beta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Feteloooor [flo2] ati fost fff vorbarete...mi-a luat ceva timp sa citesc....eu am fost atat de bolnava de am crezut ca mor...racita rau de tot cu temperatura 38...medicamente nu mai puteam lua pt ca ma durea deja stomacul de la ele asa ca in ultimele 2 zile m-am tratat cu vin fiert cu scortisoara....asta ca tot ati vb de vin [alcool] ...dar efectiv nu mai stiam ce sa iau....pe noroc ca e vacanta si nu merg la lucru desi cred ca de la copilasi am luat deoarece vineri am avut 6 absenti toti cu febra...iar la mine a debutat sambata seara...clar

    Arsaluis bun venit in casuta noastra!!! asteptam rezultatul pozitiv [flo2]  La cum te-ai prezentat la inceput parca ma regaseam si pe mine....nici eu nu sunt fff vorbareata....nu intotdeauna am ce sa spun dar vad ca tu esti f vorbareata, pacat ca nu ai indrazniti sa te alaturi mai repede...sper ca te simti bine in casuta noastra [:)] 

    Legat de simptome de implantare va spun sincer ca eu am suferit...deci crampe de parca acum imi venea CM plus sagetari, junghii cand la un ovar cand la altul...apoi am avut vreo 4 zile de durere exact in locul unde ma durea cand am avut extrauterina si exact la fel...ca o fiebinteala puternica ce nu te lasa....fff interesant....eram f speriata ca e o noua extrauterina desi PK mi-a zis ca e mic riscul...undeva de 3%.....insa va spun un lucru care pt mine era clar semn de sarcina in toate cele 3 dati cand am ramas insarcinata indiferent ce era extrauterina sau nu inca de la inceput deci inainte cu 7 zile de cand trebuia sa vina CM eram fierbinte...deci aveam o usoara temperatura...si o masuram zilnic...37-37.2  cam asta era zilnic....si in plus am avut diaree de fiecare data macar de 2 ori ceea ce e ciudat pt ca eu inainte de CM eram constipata....cam astea erau la mine simptome clare de sarcina pe care le-am recunoscut de fiecare data....restul crampelor nu se puneau....nici sanii...au fost si fff durerosi si mariti si la alta sarcina doar abia ii simteam...deci....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiuta bafta pe luni, chiar nu ai de ce sa iti faci griji....o sa fie ok o sa vezi...un usor discomfort am avut si eu dar pe a doua zi nimic.... :)

Motisor ma bucur ca te vad atat de optimista, chiar esti o fire ff puternica...eu nu indrazneam atat de repede dar daca tu iti simti corpul pregatit atunci e perfect [flo2]

Arsaluis....testul slab pozitiv e POZITIV....asta toata lumea stie....mie toate mi-au iesit slab pozitive si chiar atat de slab incat doar eu le vedeam....dar bebe era acolo [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Poate e menstra,poate e doar o deficienta de progesteron.Ai putea maine sa faci un beta(dar sa nu te sperii daca e negativ sau val f mica pt ca e inca devreme) si un progesteron.Daca e sub 15ng poti suplimenta cu oral/vaginal/injectabil.Iti tinem pumnii!

   Si eu vroiam sa intreb de Ariana,parca in jur de 15febr era programata la scos puiutii la lumina,dar vad ca nu da nici un semn.

Fetelor scuze de absenta, am avut cateva zile mai pline cu controale si altele de genul. Initial eram programati pe 20 la cezariana dar din cauza durerilor mari pe care le am ne-am mutatvpe 15. Motanii de unii singuri nu au chef sa iasa. :))))

Sunt dezvoltati normal, luni aveau 2700-2800 de grame, de azi nu mai suntem considerati nici pre-termen asa ca totul e ok. 

Eu am dureri foarte mari in unele zile, abia ma pot misca si ma apuca bocitul la fiecare miscare dar asta nu mai conteaza. Mai am 7 zile si le pup bucuțele la motani. 

Va pup pe toate si ma rog pentru voi! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Lore te pupic si insanatosire grabnica!

    Piscotica la majoritatea clinicilor primesti o perfuzie cu ceva(glucoza,calmant)...nu biscuitei si ceiut:)))

    Ligiutza eu nu am murit dupa 11anestezii,chiar le prefer decat sa simt vreun strop de durere.Cand papi sau bei inainte cu minim 8h atunci iti este rau.

    Arsa pumnii stransi si o beta pe masura!

    Mimi,Ella,Doamne ajuta in continuare!

    Pe restul va pupic si asteptam vesti de la Ariana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiuta la astfel de interventie,n-ai cum locala...

 

Piscotel  [pup] mie nu mi-au dat ceai si biscuiti [:D]  da eu imi revin atat de repede din anestezie incat o data m-am gandit ca nu mi-au facut nimic [:D] am avut noroc la cate-am facut... [alcool] 

 

Ariana  [flo2]  sa vina Motanii cu bine!

 

Lore [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...