Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lore, multumesc pentru gandurile bune [flo2] O sa incalzesc un loc pentru tine in sala de asteptare [:)] Prea multe nu o sa am de povestit in perioada asta (cred), insa sper sa am ce povesti dupa :))). Maine fac Ovitrelle si de miercuri incep Utrogestan (200mg de doua ori pe zi). Chiar asa, oare trebuie administrat la 12 ore distanta, sau e ok daca se administreaza dimineata la prima ora si apoi seara, inainte de culcare? Intreb pentru ca in zilele când voi fi in delegatie, nu voi putea sa pastrez intervalul de 12 ore. [fri] 

Bella, bine ai venit si mutare rapida la gravidute!

Motisor, gânduri bune pentru ziua de 7 Feb [pup] 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, ai doar utrogestan de 2 ori pe zi? Stiu ca mie imi recomandasera de 3 ori pe zi. O varianta ar fi sa-ti cumperi dimineata Crinone si sa-l aplici cand esti la job (are aplicator, e usor de folosit) caci cu el nu trebuie sa stai intinsa dupa, ca nu curge si seara sa pui Utrogestan. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi, da, doar de doua ori pe zi mi-a recomandat. Poate mareste doza dupa FET.... Multumesc tare mult pentru sfat [flo2] , o sa-l intreb pe PK ce parere are, daca administrez Crinone dimineata si Utrogestan seara. Imi fac griji pentru perioada cand voi fi in delegatie. Dupa, sper sa nu mai fie probleme. Dr Oana Moise mi-a zis ca imi recomanda concediu medical pe toata perioada sarcinii, dupa confirmarea ecografica. Dar sa ajung pana acolo.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, da asa e, dupa transfer puneam mai mult ... am si uitat  [:)]. Eu mi-am pus si la FIV si la FET dimineata si seara, Crinone, si seara Utrogestan. Sa profiti sa stai acasa daca ai sa poti si iti doresc din tot sufletul sa reusesti. Ca idee am vazut ca se gaseste Crinone in farmacii mai nou, eu mi l-am cumparat din Grecia acum 1 an si jumatate, inca mai e valabil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi, multumesc mult! Si eu iti doresc sa reusesti cat mai repede [pup] Am intrat in panica cand am citit ca l-ai cumparat din Grecia. Dar da, vad ca se gaseste si la noi. Dar presupun ca trebuie administrata o doza mai mare, avand doar 80 mg. PK recomanda 200 mg la fiecare administrare. In fine, o sa iau lucrurile pe rand, asa cum vor veni. Sa nu ne agitam inainte :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...