Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(55)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Denisa din cate stiu eu este posibil sa ai dureri dupa punctie. Pana la transfer poți sa iei pt durere, orice calmante ai luat tu in general pana acum, dupa transfer ai voie sa iei doar no-spa. Nu ti-a zis dr sau asistenta despre asta? Eu am primit o hartie pe care scria nr de ovocite si ce pit lua in caz de dureri, ar trebui sa ai si tu asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, nu te stresa, punctia e ca un fel de ovulatie, iar dupa ovulatie organismul se pregătește pt o eventuală sarcină asa ca nu cred ca are cum sa iti vina menstra asa repede. Eu am citit f mult pe net si chiar nu am văzut sa fi scris cineva ca ia venit menstra imediat dupa punctie asa ca fii pozitivă, maine iti iei puiutii acasa. Baftă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa acele dureri sunt normale. Posibil ca ai avut mai multe ovocite iar cate ti-au fost recoltate de atatea ori ovarele tale au fost intepate. Deci stai linistita si ia un nurofen pt durere iar de maine no-spa. Succes si fi optimista pt ca ajuta mult si gandirea noastra ca viitoare mame

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună Cmc1,este foarte bine ca va mai dat de facut si alte analize pt ca asa poate sa își dea seama despre ce este vorba.Si la noi tot sotul este cu probleme și înainte sa facem fiv+icsi ia dat sa facă 2 analize importante ca sa vadă ce și cum.Trebuie sa ne spui ce analize sunt ca sa putem sa iti zicem preturile bineînțeles dacă știm. Sotul meu a făcut halosperm și cariotip genetic și a costat 1000 lei aceste 2 analize.La un urolog ati fost înainte sa ajungeți la dr Ispasoiu?Noi am fost întâi în bv la urolog care ia dat tot asa de facut câteva analize care au costat ceva după care acesta ne-a recomandat sa mergem către fiv și asa am ajuns și noi la dr I.Cu ajutorul lui D-zeu va fi bine..trebuie sa ai răbdare și nervi ca toate acestea durează. 

Iti urez succes și dacă mai ai întrebări nu ezita sa întrebi. 

Buna , si multumesc frumos pentru raspuns.

Noua ne-a dat de facut pentru sot 3 analize ( Cariotip Masculin ,deleti cromozomi Y, CFTR ), care le-am facut deja in 3 sapt ne vine rezultatul  si dupa fuguta la Sibiu la dr I.Dansul ne-a spus ca in care in care Cariotipul iese prost ca si analiza , nu se poate nici prin FIV, acum asteptam, si ne rugam sa fie bine.Inca nu ne-a spus dr de preturi, si procedura, pentru ca a zis ca nu are rost pana nu vedem analiza.Cam cat costa un FIV+ICSI +medicamente,un pret aproximativ daca ai putea sa imi spui.Si ca timp , cam cat dureaza,crede-ma ca am atatea intrebari de incep deja sa le uit ...:)))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...