Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Sibiu(55)


Recommended Posts

Cmc1, fiv+icsi costa 10750 lei parca. Pe mine tratamentul m-a costat aproximativ 3500 lei, cu analize, drumuri si ce am mai cheltuit pe acolo am ajuns la un total de 17500 lei. Ca si timp procedura durează câteva săptămâni, depinde ce protocol vei urma, de exemplu eu am luat 21 zile anticonceptionale, apoi dupa cateva zile a venit menstra, in z3 am inceput stimularea, prin ziua 12-13 am avut punctia si dupa 5 zile transferul. Baftă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna , si multumesc frumos pentru raspuns.

Noua ne-a dat de facut pentru sot 3 analize ( Cariotip Masculin ,deleti cromozomi Y, CFTR ), care le-am facut deja in 3 sapt ne vine rezultatul  si dupa fuguta la Sibiu la dr I.Dansul ne-a spus ca in care in care Cariotipul iese prost ca si analiza , nu se poate nici prin FIV, acum asteptam, si ne rugam sa fie bine.Inca nu ne-a spus dr de preturi, si procedura, pentru ca a zis ca nu are rost pana nu vedem analiza.Cam cat costa un FIV+ICSI +medicamente,un pret aproximativ daca ai putea sa imi spui.Si ca timp , cam cat dureaza,crede-ma ca am atatea intrebari de incep deja sa le uit ...:)))).

Și sotul a făcut cariotipul și tot asa ne-a zis ca dacă nu iese ok nu se pune problema nici măcar de fiv.Din fericire a iesit cum trebuie și am făcut fiv cu icsi.Pe mine ma costat cam 18000 cu tratament,analize ,drum și procedura.Tot asa ca și Ana am avut și eu o luna de anticonceptionale după care am început tratamentul cu injectii care ma costat cam 3500 cu totul.O sa fie bine vei vedea numai ca iti trebuie răbdare și nervi.Dr i este un medic super sa ai mare încredere în el.Succes

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele , si Doamne ajuta sa se termine cu bine , sa avem si noi bebelinul mult dorit. Trebuie sa ma intaresc , si sa am multa rabdare , o sa va tin la curent cu rezultatul analizelor .Voi ati reusit din prima FIV ?

Oricum doctorul a fost foarte ok , si am mare incredere in el, ne-a spus ca fata de analiza de la valcea in care ereau 0 spermatozoizi, la Polisano au iesit 0.09, pe ml avem sperante, ma avantajeaza si varsta 26 ani,insa in momentul de fata asteptam analiza .Va multumesc din tot sufletul si va doresc sanatate multa, si bebelusi fericiti !! :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos Lore deja ai ajuns la dublu test?La cate sapt se face?Eh momentan nu am mai facut nici o analiza  ps 21 feb merg la control atunci voi avea 12 sapt.Am fost si sambata mi-a facut un ecograf si a zis ca e bine.Doamne ajuta sa fie bine in continuare.

Cu greturile stau asa si asa Cand sunt cand nu sunt:)

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty eu l-am facut la 12s4z doar ca a durat cateva zile pana am primit rezultatul ca am prins si zilele acelea libere date de stat si asa mi sa lungit timpul. Iar zilele astea am ajuns si la medic cu rezultatul. Testul se face intre 11s si 13s . Trece timpul destul de repede si ei cresc la caldurica. Doamne Ajuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetelor. ..eu sunt în ziua 32 și încă nu mi-a venit menstruația sa pot sa încep cele necesare pentru ET. ..am făcut azi si un test de sarcina și era negativ asa Cum mă asteptam din păcate. ..

oare cât o sa mai întârzie?

Ar trebui sa iau ceva?

Va pup 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...