Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce tara trista si despre lectia de civism a tinerilor


Recommended Posts

Am fost in fiecare zi in strada, la Ploiesti - unde am vazut cele mai mari proteste care au existat vreodata in orasul meu. Jumatate din dati am fost cu Carla dupa noi - dar aici au fost incidente minore, gen aruncat de la geam oua sau apa.

Dar nu simt ca am ce sa dezbat... acum cateva zile m-a intrebat un unchi de ce ies, e genul de privitor la rtv - nu intelege ca iesim din convingere si atat, ca nu ne pune nimeni, ca nu ne plateste nimeni... ce sa-i explic eu lui? Nu am ce sa-i explic, pentru ca apartine altor vremuri. Atata multumesc sortii ca ai mei nu se uita la rtv sau antenna 3 si au fost si vor ramane mereu anti-comunisti si anti-pesedisti. Mi-ar fi foarte greu, recunosc, daca ai mei ar crede aberatiile care se spun la tv si s-at contrazice cu mine.

 

Voi iesi la proteste in continuare!

 

Frumos spus. Si ai mei au fost si vor fi anti-comunisti pina in maduva oaselor, de aia ma revolt la ideia de a interzice batrinilor dreptul la vot. Sint batrini si batrini, nu trebuie sa-i punem pe toti in aceeasi oala.

 

Cinste celor ce ies in strada. Asa e, nu e nimic de comentat. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

Aici despre imensa distanta ideologica dintre cele 2 tabere 

 

La gardul Cotrocenilor, Klaus Werner Iohannis (sau K. V. Iohanis, dupa cum mai aparea pe o pancarta) era intruchiparea raului, pentru urmatoarele motive, unele din prezent, altele din trecut, iar altele din istorie de-a binelea:

"Vrem sa scapam de hotul asta care a furat case, a vandut copii si isi bate joc de tot tineretul, il manevreaza", spunea o doamna in varsta.
Un domn intre doua varste are o nemultumire istorica fata de Iohannis: "In al Doilea Razboi Mondial noi am intors armele impotriva Germaniei si acum el se razbuna pe noi".
"Jos nazismul, Jos Kovesi, sa termine cu exterminarea!", tipa o femeie, alaturi.
"Nu e roman, e neamt", tipau mai incolo doi batrani. Apuc sa spun ca Iohannis este nascut in Romania. "Dar nu tine cu noi", vine o replica din multime.

 

sursa aici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...