Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, mulțumim de întrebare, s-a acomodat. Doamna nu e o necunoscuta pentru mine și probabil a avut atitudine familiară, astfel încât Tamara a considerat-o familie. Și oricum în ultima vreme e din ce in ce mai prietenoasa, cu musafiri, pe stradă, primele minute sta încruntată tip klingonian, cu dinții rânjiți, după care se suie și în capul omului :)) de fapt îi ia de mână și speră că scapă de vigilenta mea și ii păcălește sa i dea drumul la apa, să îi facă ei poftele :)) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit unul mai ok la Selgros, văd că nu e așa lipicios, celălalt era absolut groaznic, ca o coca proastă. De nisip zic.

Geuta, cat mai aveți de lucru la casa?

Daisy, povestește și tu năzbâtii, vor crește și așa de dor o să ne fie , acum e perioada perfecta , încă ascultători :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha, ai zis ascultatori??? [:-)))]

La noi totul e:  face Iui, Iui singa( face Iuli, Iuli singura).

Mai avem ceva de izolat si vopsit si duca-sa [:-)))] . Adica saracii au lucrat bine, relativ repede dar sa mai plece si la altii. Am o groaza de treaba de facut dar partea buna e ca la vara avem mai mult timp pt fete.

Azi cand am.plecat de la mama Iuli a zis: see you [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))) din ăla nu căzuse!! Mie mi-e o frica de căzături, rămân paralizata când o vad, nu reactionez rapid, să o pot prinde....

Tami se învârte din sărituri, aleargă cu 1,2,3 start și se arunca pe canapea, aleargă cu capul înapoi să se uite de cățel ( are mama chihuahua), de urca din fuga pe scaun .... Din toate astea și-a luat cel puțin o cazatura sau un cap de vreun perete/colț și tot nu se învață minte :(( degeaba spun veșnicul "mami, mai încet! Sau ai grija!", Nici nu mă bagă în seamă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se face rău când o vad cum aleargă în construcțiile din locurile de joaca, dacă mă duc intr-un capăt să o aștept, mă vede, râde și fuge in partea cealaltă. Am zis că albesc de atâtea emoții. Cum ar fi vrea sa coboare scara pe fund, să se dea pe burtă pe tobogan, iar roata aia cu bare e cel mai mare coșmar al meu, când scapă din mână fuge in direcția ei, mai ales când se învârt deja copii mai mari tare, foarte tare. [fri]  [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, la fel de tematoare si panicoasa sunt si eu. Nu are stare o clipa, alearga, se roteste/suceste, danseaza in cerc...de ma ia pe mine ameteala.

 

Aseara am fost in vizita la nasi. De cum a intrat in casa, a inceput sa caute. Ce cauti, mami? Pianul [:-)))] si s.a pus pe scaunel sa cante la pian (un fel de pianina, cred ca asa ii zice). Apasa cand mai tare cand mai incet si ii zic sa aiba grija sa nu.l strice. Imi zice: baiatu' nu tica [:-)))] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...