Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Pai nu e problema de ei intre ei, ci de partea de sus fata de cea de jos, mușcătura adică, când închidem noi gura, stau lipiți, cei de sus peste cei de jos. La ea rămâne spatiu, cei de jos sunt mai in spate, toți.

 

 

Am inteles. Chiar nu stiu daca la cei de lapte se intervine cu aparat.

Uitasem: sora mea a luat nisip kinetic dupa:

  www.nisip-kinetic.ro 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, nu se intervine, știu clar, dar parcă îmi aminteam că și nepotul i a avut așa la un moment dat și apoi s-au aliniat corect. Dar nu mai știu sigur, atunci nu am acordat atenție acestui aspect, și voiam să aflu dacă mai știți cazuri. Eu sper să își revină când terminam cu suzeta, că altfel va trebui aparat, dar asta e, nu e un capăt de lume, multi copii și oameni au aparat :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei a primit mai demult o tablita cu creion magnetic (parca asa ii zice).

Seara ma pune de fiecare data sa-i desenez o rata [:-)))] . 

 

Dupa ce ii mazgalesc ceva....ce nu aduce deloc a rata, ma pune sa-i desenez conturul de la manute si picioruse.

 

Apoi incearca sa deseneze singur...si apoi ma intreaba "Mami, ce-i asta?" Ce-i asta?  [:)]  iar eu trebuie sa-i spun ce cred ca deseneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))

Tamara mă păcălește că vrea sa picteze.... Se așează frumos la măsuța, cere pânză și vopseaua, da de 5 ori cu pensula de zici că vrea să străpungă panza și apoi trece la mâini :)) care erau de fapt scopul principal.... Și dacă o cert puțin... Îmi trage și mie câteva mazgalituri pe mâna și râde.... Nu e vorba că nu sunt toxice sau ceva, dar așa mi-e o groază de alergat prin casă pentru spălat după aia.... :)) Și de pus mâinile vopsite peste tot... De la par la haine și mobila.... Eh, cine știe , poate chiar o să picteze cândva, așa că las copilul sa -si manifeste talentele.... Sper totuși să nu se oprească la manichiurista :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit un second de jucării și i-am luat o grămadă de chestii... Deși mă cam deranjează ideea de a cumpăra vechiturile altora, nici noi nu găsesc de cumpărat așa frumoase și interesante, cu care chiar să facă ceva, nu sa se dezm mbreze la primele utilizări..... 

Voi ați luat din astea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mucii sunt din ce in ce mai groși și mai puțini, i-am dat mereu cate o lingura zdravănă de ulei de cocos, după masă, ca sirop de tuse (că a și tușit puțin), mai ales ca am citit că e antiseptic și că e emolient pentru mucoase și ajută la respirație.

Ce luasem sinupret și conține alcool, apoi ceva de copii și din 7 ingrediente doar 1 era ceva natural, că îmi venea să mă iau cu mâinile de cap și nu știam încotro sa o iau).

Așa că vă recomand și vouă uleiul de cocos , cu miros, de la Steaua divina :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy, cu pampersul suntem pe drumul cel bun. Pana miercuri cand vin covoarele de la spalatorie sper sa ne obisnuim de tot.

In timpul zilei o pune dna mai des. Eu i-am spus sa o lase pe ea sa ceara ca sa constientizeze momentul. L-a constientizat odata cu mine, cand era pe canapea in sufragerie [:-)))] .

La somnul de pranz si noaptea ii pun. Are seri cand face si seri cand nu face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda eu sunt pentru carioci si acuarele la gradinita. Acasa inca nu, pana nu sta ea locului sa picteze| coloreze. Ca asa se ridica de 2000 de ori si face mocheta de comanda.

O las in schimb cu creioane cerate.

Inca o intrebuintare a uleiului de cocos.

O sa caut si eu Steaua Divina [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...