Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

Sanatate bolnavioarelor mici, sper ca sunt mai bine acum.

 

Eu sunt cu gatul in pioneze, abia vorbesc, tusesc si stranut.

 

Matei nu are astampar deloc, e a 2 a oara cand s.a lovit la ureche...acum mai serios decat prima data...jumatate de ureche e vanata...am pus gheata si gel cu arnica.

 

Am fost ieri prin dragonul rosu...cred ca nu am mai fost de prin liceu acolo...surprinzator cladirea in care am fost era mare si curata.

Am vrut sa.mi cumpar perdele.si draperii. Nu am reusit. Am plecat de acolo nervoasa....dupa vreo 20 min.

Motivul? Matei a inceput sa planga, sa se tavaleasca pe jos, sa alerge, sa traga de mine, nu a vrut deloc sa stea cu ai mei, mama si tata.

 

Ce sa.i mai fac? e atat de dependent de mine, acasa la.fel face, nu pot sa.fac mare lucru prin casa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, eu am mai last-o sa plângă cate 5 minute când nu voiam (probabil ca puteam) să las cine știe ce treabă și sa stau drepți lângă ea, că sa învețe că nu e nicio tragedie dacă așteaptă și ea puțin, că nu sunt robotelul ei cu telecomanda. Taica su nu prea poate sa o lase, motiv pentru care bâzâie și când se duce sa schimbe tricoul, dar fiecare cu personalitatea lui. Cu mami văd că ușor, ușor, învață că nu prea țin figurile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În schimb e foarte geloasa , a bâzâit ieri că îl țineam și pe verișorul de mână, și pe ea... Nu, să îl las pe el. Se bâzâie și dacă mai ieșim cu prieteni cu copii și îndrăznim sa ii băgăm și pe aceia in seama. Nu știu cum să îi explic că și pe nepotul meu îl iubesc, asta nestirbindu-i ei din atenția dorită.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, ati pus degetul pe rana....

La noi rar sta singura sau cu Ioana.

Daca ramane putin singura vine si zice : a ramas Iui singa- a ramas Iuli singura [batcap]

Si daca vine la noi incepe cu : face Iui.

 

Daisy- de obicei cand plecam la astfel de cumparaturi Iuli ramane cu mama acasa. Am fost plecati si pe la Ikea si a cenit mama- au luat-o la plimbare cu masina si atunci am plecat si noi. Cand a venit acasa a gasit coco pe pat si nu a comentat nimic. Ba chiar a si culcat-o si a dormit cat dormea ea de obicei.

 

Cu gelozia- parca incolteste un pic si la noi. Vedem...

 

Subscriu la aruncat pe jos. Daca ii zic Iuli uita-te la mine-inchide ochii [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt speriata de orice colț de masa sau de scaun... Deși sunt atât de multe altele în care se poate lovi, că aș lua o razna dacă m-aș îngrijora de toate.

Daisy, gheata doar pe pavilion, nu? Mie mi se pare periculos să pui ggheata in zona capului. Măcar e mai bine Matei? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e mai nasol cu bagajul in gura. Azi a băgat o bila de la un fotbal de masa al verișorului, cu care s-a mai jucat de nenumărate ori până acum, dar uite că nu poți să zici niciodată că e în siguranță, trebuie permanent păzită.... :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt nu era gheata, ci o punga de la congelator pe care am invelit.o intr.un prosop. Am pus numai pe ureche...la lovitura, fara sa ating capul. Si eu ma feresc de rece/ gheata la cap.

 

Nu mai este umflat, acum e colorata urechea. Aseara nu s.a vazut, dar e lovit si putin in zona tamplei.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...