Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uau, ce tare s-a lovit Matei. Cred ca si plansul a fost pe masura. Mititelul.....

Eu cand am refacut mobila am facut-o rotunda la colturi tocmai de teama asta.

Si mie mi-e teama de bagatul in gura- deocamdata nu am prins-o. In schimb a prins o forfecuta de-a Ioanei de la lucru manual si e nedespartita de ea. Ii zice: fofoica mea- forfecuta mea [batcap] . E boanta la capete dar tot mi-e frica. Aseara vroia sa doarma cu fofoica [:-)))]

 

Anda am citit ca in situatii de genul e bine sa avertizezi copilul ca e pericol fara sa ai un impact asupra ei. Adica daca tu ii spui sa nu faca ceva dar esti speriata cand ii spui,el va face exact ce a facut Tami-sa te enerveze. Si cica sa repeti de fiecare data cand semnalezi un eventual pericol.

Zen-ul il gaseste fiecare [fri] ca eu am impresia ca uneori sunt doar un zgomot de fundal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara are o malocluzie de toată frumusețea :( am observat de mult dar acum am clar in fata ochilor, că a muscat intr-un ou de polistiren și i-a rămas amprenta dentara acolo. Diferența de aproape un deget intre dinții de sus și cei de jos :(. O să întreb la dentist dacă e ceva de făcut acum sau așteptăm până la 12 ani, timp în care i se poate deforma și mandibula. Mă rog, nu ii ies din gura, asta mai lipsea, dar se deformează buza de jos, o văd că stă înăuntru când tine gurita închisă.

Și asta e genetic, de la nicio suzeta. Eum avut auzea de exemplu și nici pomeneala sa am dinții mai in fata, dimpotrivă , îi am prea in spate, ar fi acum o idee sa incep sa folosesc :)))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am auzit de asa ceva pana acum. M-am si speriat cand am vazut ceva cu ocluzie am crezut ca e pe la burtica doamne fereste.

Oare nu se poate corecta de la sine? Nu stiu, intreb si eu ca o ignoranta in domeniu.

 

V-am zis ca Iuli tuseste? Ei bine tuseste su acum dupa o sapt. Am fost la dr si a ascultat-o si a zus ca se aude f putin in spate, i-a dat sumetrolim.

Ii mai dau si fluimucil. Ea in rest e ok.

Faza tare cand am fost la dr a intrebat-o dr:

Te doare ceva?

Daaaa

Ce te doare?

Ma doaie capul [batcap]

 

Acum sta imbracata ca o tatica prin casa-are pantaloni, body cy tricou peste si.....o rochie de-a Ioanei. [:-)))] Arata cumva, ce pot sa zic....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...