Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Și nu, :( nu sta la mama fara noi, doar sa se trezească și să nu fimn acasă, dar sincer, nici nu m-am gândit să nu o luăm, în ideea în care trebuie să se obișnuiască până la urmă și cu purtarea civilizata. :)

 

Parerea mea e ca in general la cumparaturi sunt prea multi stimuli, persoane care ii admira si atunci ei de dragul audientei se dau in spectacol. 

Rezultat- oboseala si nervi in plus.

 

Nu doarme la mama ta? Adica daca mergeti acolo in jurul orei ei de culcare, tu o adormi si apoi ramane cu mamaie. Sau o aduceti pe mamaie la voi....

In functie de bunica disponibila folosim una din fele 2 variante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu a dormit niciodata, de fapt o singură dată și ne-a sunat mama de 3 ori, așa că am renunțat. Până se învață să doarmă și în pat normal, mai e puțin. Avem doar o varianta semi disponibila, mama mea, că soacra are niste probleme de sănătate și nu se poate ocupa. Așa e când faci copii la vârsta mai înaintată, plus noi la fel... Deja bunicile sunt cam bătrâne sa mai facă față

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara e o maimutica. Am ras așează cu mama și cumnata-nasa (căreia îi spune mașa :)) ) că o să fie vai de pielea noastră cu ea, cu băiatul am scăpat ușor, el a fost cumințel și ascultător, dar fata, cu cât nu e voie să facă ceva, mai abitir de caposeaza , iar cu multa lume în jur, adică cu nou toți, bate din picior, se cearta, face armata "hai! Și dai!" In continuu, nimeni nu are voie să facă/să stea decât cum vrea duduia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Că dacă o cearta vreunul, imediat fuge in brațe la altul, să se consoleze :)))

Pe mașa a sculat-o de pe scaun, pe mama a pus-o sa i pună mâncare (pe care nu a mancat-o), pe tat-su sa stea unde vrea ea, pe nașul sa i facă loc la tableta... Etc etc... Nici câinele nu scapă :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Că dacă o cearta vreunul, imediat fuge in brațe la altul, să se consoleze :))) Pe mașa a sculat-o de pe scaun, pe mama a pus-o sa i pună mâncare (pe care nu a mancat-o), pe tat-su sa stea unde vrea ea, pe nașul sa i facă loc la tableta... Etc etc... Nici câinele nu scapă :))
Mama mama, instructie nu gluma [fri] Sunt curioasa ce poate sa-i faca cainelui [:-)))] . E sefica printesa. Sa stii ca asa era si Ioana cand era mica cu noi acasa, dar afara si in colectivitate o cam incasa de la toti. Acum mare cam tot asa e, ce e drept a inceput sa mai prinda curaj de cand cu terapia. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am spalat-o pe Iulica pe cap dupa..... 1 luna.  [fri]

Daca a fost racita, nu am avut curaj, plus ca ea are parul intins peste umeri(ondulat il are pana peste urechi). Nu a vrut sa faca baie decat cu sora-sa in cabina sa o tina de mana [il]

 

Off topic: mi-am luat o trusa de manechiura pedichiura si de-abia astept sa o probez-nu are deloc forfecuta- ceea ce ma bucura foarte tare, pt ca nu sunt foarte priceputa in manuirea forfecutei  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Câinele, vrea nu vrea, e obligat să stea în brațe :)) dacă fuge, o prinde de burtica și se chinuie sa o ridice, mereu trebuie să am grijă să o feresc pe mititica (e un chihuahua de buzunar) :)

Nu prea știu cum face in afară, cum îmi dau seama, că nu am lasat-o inca singura , as vrea sa fie macar deschisa și sociabila.

Fi mea a venit să mă ia de la manichiura o dată, cu tati, și nu eram încă gata, așa că a venit la mine in brațe, a băgat și ea mână în castronel apoi a țipat până i-a făcut față și ei cate un punct pe unghii, după care era taaare mandra :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...