Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

I-am dat Ioanei calciu de la Pharco si Alinan. Totusi aveau cam mult zahar, efectiv se zahariza capacul. in scurta perioada cat i-am dat Iuliei am folosit fiole de gluconat de calciu. Cred ca e mai indicat.

 

L.E. Din cate stiu calciu se da in lunile cu R, deci daca ii dai acum, apoi ii mai dai in septembrie sau astepti direct septembrie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Acum o să îi dau, încă nu am hotărât de care dar în câteva zile iau. Cred că chestia cu r de referă la temperaturi , e ceva în legătură cu rinichii/transpirația/calciul, dar nu ne putem plânge de transpirație deocamdată :)

 

Eu stiam ca in lunile cu R se fixeaza mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce știți de zmeura? Mai întâi am aflat că nu sub 2 ani. Acum că nici sub 3 . Și mi se pare așa de bună...... :(

 

Chiar nu stiu nimic de zmeura.

Singurele interzise pe termen lung ca sa zic asa sunt alunele.

Probabil ca se consuma cu precautie de catre persoanele cu alergii. Daca ea nu are teren si istoric alergic cred ca poti sa incerci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreme urata!

Azi am luat geaca de iarna. Ieri era sa ma arunce umbrela. Eram la semafor, batea vantul f tare si umbrela m-a impins 2 pasi in lateral. [fri]

 

De abia astept sa se deschida sezonul de plimbare.

 

Aseara eram cu Iuli la dus, era dezbracata complet vine si ma ia de gat si-mi zice: sufet (adica suflet) [il] . A auzit la Ioana ca asa o striga ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Ce mai faceti?

Noi program administrativ ca de sambata, desi am stat si 1ora cu ea in curte, si dupa amiaza mergem sa o vizitam pe Bulinuta la mama:)).

Alt chef de toate cu soarele in geam:))

 

De 2 nopti Iulica doarme singura in pat iar eu in patul Ioanei.(in sfarsit dorm linistita fara palme,picioare pumni si ma trezesc odihnita)

Incet incet le si ma pregatesc sa le las sa doarma singure in camera iar eu sa revin in patul conjugal [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...