Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

Buna,

 

Anda, poti sa.mi spui care sunt motivele pentru care optezi pentru particulara? 

 

Sper sa nu te deranjeze intrebarea....

 

Am prietene cu copii dusi la particulara in primul an de gradi iar apoi i.au transferat la stat.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Este necesar să fie supravegheata foarte bine, ceea ce e prea greu la 20-25 de copii, iar la particulară sunt grupe mici, 10-12 maxim. 

Mancarea mi se pare mai sănătoasă, din vreo două grădinițe de stat de la care cunosc oameni angajați acolo, am foarte mari semne de uimire legat de: margarina  pe pâine, zahar mult in ceai, produse de patiserie. Asta așa, la prima informare, nici nu am mai stat sa scormonesc mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că i-a făcut bine tobradex ul, i-am pus in ochi și nas, și a rămas cu muci groși. Sau pur și simplu a fost ceva banal și e pe trecute. Abia aștept să văd ce zice oftalmologul. Se duce cu mama și soțul, eu sunt la serv....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy, tu oscilezi? Poate Matei e mai cuminte... Tamara fuge, de cățăra, sare, se ascunde, trage din priză, baga in gura, "gusta" orice material (inclusiv pământ, pietre, plastilina, nisip, creioane), este pliiiina de zgârieturi și vânătăi, chiar nu as sta liniștită la stat. Ultima distracție e să se urce pe banca și să se arunce de acolo, nu sare, de arunca ca un star rock in multime.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am rămas mască când a făcut așa, că a varsat o cana din neatenție și tat și s-a înfoiat puțin la ea, nici pomeneala sa fie rușinată, a pus mâinile în șold și dădea să răspundă. Și când am intervenit și eu, că nu sunt de acord să se manifeste obraznic , a făcut cum am zis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vroiam sa-ti sugerez Tobradex dar daca ai spus ca mergi la oftalmolog ma gandeam sa nu influenteze cumva, adica sa inceapa sa treaca secretia avand in vedere ca este antibiotic.

Sa ne spui cum a fost la dr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei nu e cuminte, nuuuu.

 

Sare, topaie, alearga, se tavaleste pe jos, nu.i convine daca nu facem ca el atunci cand vrea el.

 

Ma gandeam ca la stat, chiar daca sunt 20 in grupa, reuseste sa.l disciplineze mai bine decat incercam noi sa o facem.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daisy, tu oscilezi? Poate Matei e mai cuminte... Tamara fuge, de cățăra, sare, se ascunde, trage din priză, baga in gura, "gusta" orice material (inclusiv pământ, pietre, plastilina, nisip, creioane), este pliiiina de zgârieturi și vânătăi, chiar nu as sta liniștită la stat. Ultima distracție e să se urce pe banca și să se arunce de acolo, nu sare, de arunca ca un star rock in multime.....

 

Imi asum ce spun acum si sper sa nu te superi [flo2] Ce face Tami fac majoritatea copiilor. Iulia nu face multe din ce ai spus tu dar face altele. Experimenteaza si testeaza limite. Apoi multe le fac si din plictiseala- gen mereu aceleasi jucarii, activitati, oameni in jurul ei.

La gradinita se va schimba sigur-indiferent ca e de stat sau nu. Acolo exista niste reguli, un program stabilit si o doamna care nu va ceda cum cedam noi acasa. Eu recunosc am momente cand ma simt dominata si cedez. 

Va fi antrenata in activitati si va avea responsabilitati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...