Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ideea e ca eu nu am avut nicio decizie in privinta nasterilor.

Legat de nume a fost cam asa:

Cand am plecat spre maternitate- 12 iulie (la Ioana) am hotarat cu sotul in masina sa-i punem si al 2 lea nume Gabriela( ca baietelul nasilor, el fiind cu 9 luni mai mare).  

Acolo alta poveste, au hotarat sa ma interneze pt ca sangeram, dar membranele erau intacte.  Nu stiu daca v-am zis dar dra care imi urmarise sarcina la cab privat si lucra si la maternitate m-a abandonat la propriu( a 2a zi pe masa de operatie aveam sa aflu ca ea de fapt intrase in prenatal, desi ma asigurase ca doar daca moare nu vine la mine).

Si pentru ca era duminica nu m-a bagat nimeni in seama, desi eu eram sigura ca nu era ceva in neregula cu mine. Asa ca a doua zi eram la coada la consult la seful de sectie care consulta toate gravidele fara doctor [smulgpar] .  Norocul meu a fost ca seful de sectie( un om extraordinar) a observat ca ceva nu e bine si a hotarat sa-mi faca o ecografie. La eco impreuna cu directorul maternitatii au hotarat operatia de urgenta-Ioana era in suferinta fetala, eu pierdusem lichidul si ea statea pe uscat. Era chestiune de ore....

Dupa socul nasterii mama si sora mea s-au uitat in calendar sa vada ce sfinti sunt in ziua de 13 iulie si surpriza..... soborul arhanghelului Gavril (ea a avut ingerul ei care a protejat-o.

Inutil sa spun cat de mult il iubesc pe acest dr., drept pt care a ramas medicul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Iulica povestea e mai scurta.

Cu un medic f bun si grijuliu ca un tata totul a mers struna. Ne hotaram intr-un final la Iulia-Maria.

Ultimul control 08.12.2014. Dr zice : gata, maine te operez.

Ajung acasa ma uit in calendar ce sarbatoare e pe 9 decembrie si vad Zamislirea Maicii Domnului.

Si instantaneu mi se face piele de gaina. [:)]

 

 

P.S. m-am lungit cam mult dar pt mine sunt amintiri marcante si poate coincidentele astea inseamna ceva. 

Mereu ziua de nastere a Ioanei vine la pachet cu lacrimi si cu inevitabilul DACA..... trauma inca exista in subconstient.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre naștere ... Eh, când îmi aduc aminte îmi vine să nu mă mai gândesc la bebe 2 :)) în afara de faptul că am făcut o injecție pe zi toată sarcina, mi-a fost o frica de am zis că îmi pocnește inima. Știam că fac cezariană, de la trombofilie, dar eu sunt o fricoasă.... Am plâns de când mi-au pus branulele până mi-a scos cateterul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Despre naștere ... Eh, când îmi aduc aminte îmi vine să nu mă mai gândesc la bebe 2 :)) în afara de faptul că am făcut o injecție pe zi toată sarcina, mi-a fost o frica de am zis că îmi pocnește inima. Știam că fac cezariană, de la trombofilie, dar eu sunt o fricoasă.... Am plâns de când mi-au pus branulele până mi-a scos cateterul...

 

Ei sunt sigura ca a 2a oara vei fi mai barbata [:)]

 

Plus ca nu mai e un necunoscut, stii ce va urma. Pe mine asta m-a incurajat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...