Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

Și oricum orice fac sunt cu Tamara printre picioare. Eu pun la spălat, ea aduce repede și niste tricouri din raft, bonus, eu împachetez rufele, ea le "cara" pe jos, morman, lângă șifonier, eu curat legume, ea se lupta cu un morcov sau împrăștie niște paste pe jos și le aleargă cu lingura, eu adun, ea răstoarnă :)) e o aventura permanenta sa incerc sa fac curățenie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și eu am noroc că ea prefera sa ii strige pe tati. Efectiv ii face urechile varza tati, tati, taaati... Pentru orice, mai ales pentru ce știe că aș putea să-i interzic eu ;) tati când se lovește, tati in brațe, tati de mână, tati la masă... Dacă e el acasă, eu trec pe planul doi, ceea ce nu mă supără deloc ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa e si Iulica. Pana si la toaleta am companie. Cand fac dus intra peste mine si zice: A venit si io  [batcap]

Mor si ma topesc dupa ele. Acasa se mai ciondane cu sora-sa dar, de exemplu azi am fost la biserica si erau nedespartite. Mergeam de mana, Iuli  asculta de Ioana- ce sa mai, efectiv m-au topit.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou Iuli si-a modificat somnul de pranz-ieri o ora,azi 40 min.

Ce am constatat:

- ieri am pus-o la somn ca de obicei si greu a adormit seara

- azi am pus-o mai devreme gen 20.30 si la 20.50 dormea.

 

Cred ca trebuie sa am in vedere ca daca doarme putin la pranz, seara sa o culc devreme, de fapt la primele semne de cascat [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara doarme muuuuult la prânz, dacă o las chiar și 3 h. Trebuie să am grijă mereu să o trezească cinva după maxim 2 h, ideal chiar mai devreme, că altfel nu mai adoarme seara. Dar nefiind cu mine după amiază, e comod pentru cine sta cu ea să o lase la somn, că de, e cuminte :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maica mea de exemplu are o mare teama sa stea singura cu ea, că aleargă în stop și ea nu poate să i facă față, iar taica su se pune pe lucrat ceva și uita sa verifice ceasul :) și recunosc că uneori în wee adorm și eu la prânz, așa că ieri a dormit fata de la 1, și la 4 am tras eu de ea . Dar apoi arătat în curte, s-au jucat cu apa intr-un lighean și au tras de un furtun câteva ore, ea și var su, așa că la 11 a adormit..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca a mostenit ritmul de la tine :))

Eu ma adaptez usor programului, dar fetele mele dintotdeauna au fost matinale, asa ca vrem nu vrem defilam.

Cand era Ioana mica se trezea la 06-06.30  inclusiv in weekend( radeam cu sotul si ziceam ca s-a trezit sa prinda rata :)) si venea la noi ne tragea de pleoape si ne intreba mami\ tati domni(dormi)? [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...