Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

In alta ordine de idei Iulica a inceput sa poarte lucruri de la Ioana. Am asa un sentiment cand o vad pe ea si apoi ma uit la Ioana- unde au fugit anii???? Chiar ieri discutam cu sotul si efectiv nu ne aduceam aminte daca pe Ioana am plimbat-o atat de mult ca pe Iuli cand era mica. Si totusi cred ca nu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am cateva lucrusoare de suflet de la Ioana, ca muuulte am dat. Apoi am pastrat ca a ramas sora mea insarcinata si ma gandeam ca i le dau ei. Numai ca are baietel:))

Apoi am ramas eu si lucrurile au ramas tot la mine:)). Si acum am rochite, geci,bluze,pantaloni...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bune de repurtat! Eu mai tot primesc, adică in sensul că nu refuz, dar, zau, sunt unii oameni care efectiv îmi dau chestii patate și rupte, de mă simt tare, tare prost.... Foarte urat s dai așa ceva, nu înțeleg ce e in capul lor, mai ales că sunt prieteni/amici și sunt ok ei așa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit niște lucruri de 4-5 ani, de la o mătușa a soțului din București, care le are de la o nepoata de l o fina... Pai m-am abținut de data asta, dar dată viitoare i le fac pachet și i le trimit înapoi, una că nu am nevoie, doi că nu a vazut-o pe fi-mea decât o dată, și a treia că nici nu arată prea bine (lucrurile, nu mătușa :)) )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Ioana f raaar am primit, in sensul ca nu aveam de la cine.

La Iuli am primit, dar printre ele mai erau si patate, agatate, cusute. Pe acelea le-am agatat la tomberon. Nu zic sunt de ajutor ca se strica repede, copiii cresc repede dar, daca dai ceva da ceva ce poate fi purtat.

De cate ori am dat ceva am avut grija sa fie ok, mi se pare de bun simt.

Eram odata cu Ioana la MF si a intrat o fetita care era imbracata din cap pana in picioare cu lucrusoare de la ea. Asa de bine m-am simtit..(lucrurile de la Ioana le dadeam fie MF sa le dea la parinti mai nevoiasi, fie la o matusa care era educatoare la tara si tot asa pt copii nevoiasi).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una am transferat bugetul alocat hainelor mele către ea, așa că avem destul de multe. Îmi face plăcere că primesc de la prieteni chestii drăguțe. Dar chilotei, ciorapi scămoșați și haine din sintetic chiar nu vreau :)) și nu știu cum să le zic să mă lase în pace cu "cadourile" pe viitor.

Am pățit oricum și să anunț prietenii (mă rog, lumea din agenda) că fac o campanie de crăciun și strâng haine și jucării de copii, de toate vârstele, am mers cu mașina mea și am ridicat pachetele..

Pai m-am lecuit. Oamenii și-au făcut curățenie prin case și au pus în mașina mea gunoaiele să scape de ele... Nu toți, dar unii mi-au dat niste mizerii de haine, gen purtate de tataie, nici măcar nu erau de copii, sandale cu toc purtate și alte chestii :)) să duc la copii, de Crăciun!!

 Foarte drăguț, ce sa zic :)) le-am aruncat la gheba și nici că mai fac!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...