Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea decembrie 2014 - capitolul 7


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Inseamna ca aveti masina mare :))

Am uitat sa va povestesc o intamplare din Kaufland: eram cu fetele si ajunsesem in dreptul raionului cu mezeluri. Iulica ma face atenta. Ii spun ca nu ne trebuie nimic de acolo, la care o vanzatoare tinerica ii zambeste si o intreaba daca vrea ceva. Iulica f serioasa: mi ş-a teminat şaiamu (mi s-a terminat salamul). Doamna se uita in vitrina, alege ceva de calitate si ii feliaza o bucatica dupa care o imparte in doua si pentru Bulinuta.

Asa ca vrei nu vrei de rusine am cumparat si salam:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, la fel a pățit tati cu Tamara, treceau pe lângă măcelărie și fata tipa că vrea "bu, bu" adică bun, și se freca și pe burtă :)) a trebuit îmi să intre omul să îi ia trei felii de mușchi sa îi dea copilului că zici că era nemancata :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara nu vrea sa renunțe la englezisme , tati car wash - tata spală mașina, red stop - ne oprim la roșu, literele le numește în engleză....  O puturosica, că eu îi repet continuu pronunția corectă, se uită la mine... Și tot că ea spune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tamara nu vrea sa renunțe la englezisme , tati car wash - tata spală mașina, red stop - ne oprim la roșu, literele le numește în engleză.... O puturosica, că eu îi repet continuu pronunția corectă, se uită la mine... Și tot că ea spune.

 

 

Nu o corecta, o sa vina de la sine.

Si Iuli e la fel. Acum are suzeta cu fire truck. [:-)))]

Inainte zicea mereu bus, acum vad ca zice si abuzu, fara ca eu sa insist.

Plus ca sunt asa dulci poliglote. 

La anul intentionez sa o dau la cursuri de engleza.(unde face si Ioana).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Să mi spui și mie unde, t rog, mai aproape de incepere, poate băgăm și noi in pogram
Cu siguranta, poate se fac colege [:)] Centrul se numeste ALMO, si este vizavi de liceul Cuza. Cel mai mult imi place ca fac cursurile cu max 5 copii in grupa iar lectiile se fac sub forma de joaca. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...